HTC One Mini'nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

HTC One Mini modelinin sahip olduğu teknik özellikleri firmanın resmi sitesindeki bilgilerde ortaya çıktı.

HTC One Mini'nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

HTC'nin kendi web sitesinde yer alan UAProf (User Agent Profili) bilgilerinde istediğinden biraz daha fazlasını paylaştığı ve bu bilgilerin HTC One Mini'ye dair teknik özellikleri ortaya çıkardığı Tom's Hardware tarafından keşfedildi. Bu ortaya çıkan özellikler ile cihazın adının HTC One Mini olacağı tamamen kesinleşmiş oldu ve elimize bir miktar daha bilgi geçti.

Bu bilgilere göre cihazın ekran boyutu 4.3 inç olarak belirlenmiş durumda. Bu ekran boyutunun ise 720x1280 çözünürlüğe olanak tanıdığı görülebiliyor. Bu durum elbette 1080p ekran çözünürlüğü barındıran HTC One'a göre biraz hayal kırıklığı olsa da ekranın daha küçük olmasının aradaki farkın bir kısmını kompanse edeceği kesin görünüyor.

HTC One Mini'nin bir amiral gemisi olmaktan ziyade, HTC One alamayan kullanıcılar için bir alternatif olacağını düşünürsek elbette aynı güçte ve özelliklerde bir cihazın gelmesini beklemek hayalcilik olacaktır. Zira Samsung da Mini adını verdiği modellerinde aynı politikayı güdüyor ve daha az özellik kullanıyor.

Aynı zamanda Android 4.1 değil, Android 4.2.2 ile birlikte gelecek olan HTC One Mini'nin diğer teknik özellikleri ise maalesef şimdilik sadece dedikodudan ibaret. Bu dedikodular arasında 1.4 Ghz çift çekirdekli işlemci, 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı yer alıyor. Şimdilik diğer detayların da ortaya çıkmasını beklemekten daha iyi bir çözüm görünmüyor.

Samsung, Facebook Phone üretmeye soğuk bakıyor

YORUMLAR