HTC One, Samsung Galaxy S4'ün Gerisinde Kalıyor

HTC'nin HTC One modeline rağmen Samsung'un satışlarının gerisinde kaldığı ve rekabet edemediği konuşuluyor.

HTC One, Samsung Galaxy S4'ün Gerisinde Kalıyor

Son dönemlerde Android cihaz üreticileri arasındaki mücadele Samsung'un lehine dönmeye başladı ve diğer üreticiler Samsung'un başarılı ürün ve pazarlama kampanyaları karşısında adeta birer birer sönmeye başladılar. HTC de bu üreticilerden birisi ve eski zamanlardaki gücünün çok gerisinde olmanın yanında son dönemlerde zarar açıklayarak yatırımcılarını da üzüyor.

Samsung Galaxy S4'ün ortaya çıkması ile birlikte bu durumu düzeltmek isteyen HTC, HTC One adlı modeliyle Samsung'un amiral gemisine karşı duruyor. Samsung Galaxy S3'e denk bir şekilde HTC One X ve HTC One X+ telefonlarını sunan şirket kötü bir satış grafiği göstermişti ve HTC One da abilerinin akıbetine mahkum olacak gibi görünüyor.

HTC'nin metal destekli ve kaliteli bir yapıya sahip olan, sorunsuz HTC One modelinin karşısında duran Samsung Galaxy S4, plastik gövdesi ve son günlerde karşılaşılan büyük sorunlara rağmen HTC'nin satışlarını katlamayı başarmış durumda.

Şimdilik her iki telefon da çok yeni olduğu için kullanıcıların zaman içerisinde ürüne dair memnuniyetlerinin de ortaya çıkacağı ve gelecekteki satışların bu memnuniyete göre gerçekleşeceğini söylemek mümkün. Önümüzdeki aylarda her iki üreticinin bulunacağı yeri merakla bekliyor olacağız.

Yeni Google Nexus telefon da LG tarafından üretilecek

YORUMLAR