iOS 11 Güncellemesi Discord'un Ayarlarını Bozdu

iOS 11 Güncellemesi Discord'un Ayarlarını Bozdu

Oyuncuların birbiriyle haberleşmek için tercih ettiği en iyi uygulamalardan biri olan Discord, iOS 11 güncellemesinden sonra tat kaçıran bazı sorunlar yaşıyor. iOS 11'den kaynaklandığı doğrulanan sorunların ne zaman düzeltileceği ise merak konusu.

Discord'un iPhone uygulamasını kullananlar, güncelleme sonrasında uygulama ile ilgili bir dizi sorun bildiriyor. Bu sorunlar arasında fotoğraf yükleyememe ve uygulamanın sürekli çökmesi ön plana çıkıyor. iPhone kullanıcılarının fark ettiği en tat kaçıran sorun ise, sohbet etmek için hoparlör seçeneğinin olmaması. Uygulamanın iOS 10.3.3 ile kullanıldığı önceki sürümde, bu sorunların hiçbirinin yaşanmadığını da belirtelim.

Discord yaşanan sorunların farkında, ancak ekibin ne zaman yeni güncelleme yayınlayacağı bilinmiyor. Şimdilik Twitter üzerinden sorunun farkında olduklarını doğruluyor ve mühendislerinin çalıştığını ifade ediyorlar:

iOS 11'in piyasaya sürülmesinin ardından sorun yaşanan tek uygulama sadece Discord değil. Daha önce Facebook Messenger kullanıcıları da iki saniyelik kullanımdan sonra uygulamanın çöktüğünü raporlamışlardı.

Siz de benzer sorunlar yaşıyor musunuz?

YORUMLAR