iPhone 7'de Kullanılacak Ekran Teknolojisi Belli Oldu

İlk kez Apple Watch ile tanıştığımız Force Touch özellikli Retina ekran Apple iPhone 7’nin de ekran teknolojisi olacak.

iPhone 7'de Kullanılacak Ekran Teknolojisi Belli Oldu

Apple Watch’un bir özelliği olan Force Touch özellikli retina ekran, Apple iPhone 7’nin de ekran teknolojisi olacak. Force Touch ekran dokunmak ve bastırmak arasındaki farkı algılayabiliyor ve her iki yönteme göre uygulamaları kontrol edebiliyor.Yeni tanıtılan MacBook ve Apple Watch’un kullandığı Force Touch ekran teknolojisi, bundan böyle bütün Apple ürünlerinde yer alacak. Bunun anlamı büyük olasılıkla bu sene sonunda tanışacağımız iPhone 7’nin ekranının da Force Touch teknolojisi ile çalışacak olması anlamına da geliyor.

Force Touch teknoloji ekran üzerine uygulanan parmak kuvveti şiddetini tanımlayarak uygulamaları buna göre yöneten bir teknoloji. Force Touch sert ve yumuşak baskı şiddetlerini değerlendirerek programlandığı şekilde işlemesini sağlıyor.

Örneğin bir mesaj yazarken klavyedeki harfe daha sert basarsak o harfin büyük harfe dönüşmesi gibi temel komutları artık Force Touch ile yapabiliyor olacağız. Apple Watch’ta Force Touch uygulamaları açıp kapamada ve sekmeler arasında gezinmede kullanılıyor.

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung'dan Sürpriz, Bir Galaxy S6 Daha Geliyor

Samsung Galaxy S6'nın Üretimini Arttırdı

iOS 8.2, Apple Watch Desteği ile Birlikte Geldi

Apple Sonunda Samsung'u Liderlik Koltuğundan İndirdi

YORUMLAR