Microsoft Sunum Programı PowerPoint'e İki Yeni Özellik Ekleyecek

Microsoft Sunum Programı PowerPoint'e İki Yeni Özellik Ekleyecek

Microsoft'un iş hayatında ve eğitim dünyasında sürekli ihtiyaç duyulan doküman servisleri çok yakında yeni özelliklere kavuşacak. Microsoft Office paketinin içinde yer alan en önemli yazılım PowerPoint için iki yeni özellik bu kapsamda aktif hale getirilecek.PowerPoint, anlatılmak istenilen bir bilgiyi desteklemek ve zenginleştirmek amacıyla kullanılan sunum programı. Bu programı kullanarak çeşitli grafikler oluşturabilir, özel hazırlanmış yazı tipleriyle ilgi çekebilir ve kendi çiziminiz olan resimleri de sunum içerisine ekleyebilirsiniz. Genellikle okullarda ders işlerken kullanılan sunumlar, iş hayatında projelerin kabul edilmesinde önemli bir rol oynuyor.

Microsoft, milyonlarca bilgisayarda yüklü olan PowerPoint'in 2016 sürümü için yeni planlarını uygulamaya başladı. Resmi blog sayfasında yayınladığı habere göre Designer ve Morph ismini taşıyan iki yeni özellik çok yakında Microsoft Office 2016'ya dahil edilecek. Daha iyi tasarım oluşturmayı ve ilgi çekici sunum yapmayı amaçlayan Designer ve Morph, bulut depolama desteğiyle çalışacak. Lafı uzatmadan bir an önce bu özellikleri biraz daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Designer:

Bu özellik Microsoft'un 12.000'den fazla olan hazır tasarımlarını ilgilendiriyor. Sunum içerisine yüklediğiniz resme otomatik olarak en uygun tasarımı kendisi atayabiliyor. Mesela siz bir gezegen resmi eklediğinizde arkaplan otomatik olarak uzay şeklini alıyor. Tabii bu özelliği aktif halde kullanıp kullanmamak tamamıyla size kalmış.

Morph:

Morph özelliği ise en hassas konuya düzenlemeyi sağlıyor. Bildiğiniz üzere slaytların en ilgi çeken kısımlarından birisi de geçişlerde kullanılan efektler. Bu yeni eklenecek özellik sayesinde daha gelişmiş bir arşiv sizi bekliyor olacak. Yalnız arşivin içerisinde modaya uygun olarak yumuşak temalar ve pek fazla kendini belli etmeyen geçişler var.

Bu iki yeni özellik çok kısa bir süre içerisinde Office 365 kullanıcıları için aktif hale getirilecek. Sizde bu arada Microsoft tarafından hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Microsoft Office 2016 Nasıl Kurulur?

YORUMLAR