Microsoft Surface Pro Çıkış Sinyalleri Veriyor

Microsoft, Surface Pro Tablet’in fabrika üretim hattının çıkış noktasında olduğunu duyurdu.   Bugün Microsoft’tan gelen tweet’e göre, Surface Pro’nun çıkışına sadece haftalar kaldığını söyleyebiliriz.

Microsoft Surface Pro Çıkış Sinyalleri Veriyor

Microsoft, Surface Pro Tablet’in fabrika üretim hattının çıkış noktasında olduğunu duyurdu.  

Bugün Microsoft’tan gelen tweet’e göre, Surface Pro’nun çıkışına sadece haftalar kaldığını söyleyebiliriz.

Microsoft’un Surface ürünlerinin genel yöneticisi Panos Panay tarafından atılan tweet’te şöyle deniliyor: “Surface Pro’yu kontrol etmede fabrikadaki yolum sonlanıyor…önümüzdeki haftalarda gelen”.

Bu elbette ki sürpriz değil. Microsoft geçen yıl Surface Tablet’i duyurduğunda, Windows 8 Pro modelin Surface RT’nin çıkışından 90 gün sonra çıkacağını açıklamıştı. Surface RT 26 Ekim’de çıkmıştı. Bu da demek oluyor ki 90 günlük süre dolmak üzere.

Surface Pro’nun, $899’dan başlayan 64 GB’lık model ile $999’dan başlayan 32 GB’lık model olarak iki seçenek halinde sunulması bekleniyor.

Surface Pro’nun taşıması beklenen diğer özellikler ise; bir Intel Ivy Bridge işlemci ki bu, Windows 8’li dizüstü bilgisayarlarda bulunan hızlı Core Series çipidir -ve 1,920x1,080 çözünürlükle desteklenen 16:9 ClearType ekran.  Tüm bunların yanı sıra Surface Pro; 2560X1440 çözünürlüklü harici bir ekran sürülmesini sağlayan Mini DisplayPort gibi ek nitelikler de bulundurabilir ve tabii ki Windoes 8 Pro ile.

Windows 8 Pro için sınırlı kategorisinde sayabileceğimiz özellik ise batarya ömrü olabilir. Intel’in Ivy Bridge işlemcileri güçlü fakat bu işlemciyi bulunduran tabletin de fiyatının yükseldiğinin farkına varmışsınızdır. En iyi enerji verimi sağlayan Ivy Bridge işlemcileri dahi, ARM işlemciler ile çalışan cihazların – örneğin iPad ya da Surface RT’nin -  batarya ömrü ile kıyaslanamaz. 

DmC: Devil May Cry, PS3 ve Xbox 360 için Satışa Sunuldu

YORUMLAR