Mobil Cihazlarda Ultra Çizilmez Gorilla Glass 3 Geliyor

Akıllı telefonlardan tabletlere kadar pek çok cihazda kullanılan Corning üretimi Gorilla Glass çizilmez camlarının 3. versiyonu da çok yakında ortaya çıkacak.

Mobil Cihazlarda Ultra Çizilmez Gorilla Glass 3 Geliyor

CES 2013 Las Vegas Tüketici Elektroniği Fuarı’na sayılı günler kala her bir gün yeni bir teknoloji haberi ve yepyeni bir ürün ile karşı karşıya geliyoruz. Bütün büyük teknoloji devlerinin fuarda sunacakları ürünlere dair bilgiler şimdiden gelmeye başladı ve bunlardan bazıları yankı uyandıracak seviyede.

Gorilla Glass adlı çizilmez ekran çözümleriyle tanınan Corning şirketi de bu kervana katıldı ve telefonlarımızı, tabletlerimizi koruyan cam serisinin 3. versiyonunun hazırlanma aşamasında olduğu yabancı teknoloji kaynakları tarafından doğrulandı.

Bilgilere göre gelecek hafta CES 2013 sırasında Gorilla Glass 3 sürümü tanıtılacak ve Gorilla Glass 1 ve 2’ye göre çok daha sağlam bir yapıda olacak. Yeni çizilmez camda yer alan Doğal Zarar Direnci (Native Damage Resistance) özelliğinin cam bir yere çarptıktan sonra bile zarar görmesini engelleyeceği belirtiliyor. Bu özelliğe göre cihaz çizilmelere karşı 3 kat daha dayanıklı olacak ve gerçekleşen çizilmeler ise yüzde 40 daha az görünecek. Bunun yanında cam zarar gördükten sonra bile eskisine göre yüzde 50 daha dayanıklı olacak.

Samsung’dan Apple’a kadar en büyük mobil üreticilerin kullandığı Corning’in Gorilla Glass serisi camları yıllardır daha iyiye doğru giderek bütün üreticilerin ilk tercihleri arasında yer almaya devam ediyor. Corning’in konu hakkındaki resmi açıklamasını ve detayları CES 2013 sırasında hep birlikte göreceğiz.

Facebook Messenger'ın sesli mesaj özelliğini keşfedin

YORUMLAR