Moto G İçin Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Hazır

Motorola'nın ikinci nesil akıllı telefon modeli Moto G güncellemenin son versiyonunu indirebilecek halde piyasaya sürülen ilk akıllı telefon oldu.

Moto G İçin Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Hazır

Son zamanlarda artan Android 5.0 Lollipop güncellemesi dedikoduları tüm telefon üreticilerinin konu üzerine yoğunlaşmasına ve hangi modellerin güncellemeyi ilk alacağıyla ilgili haberlerin artmasına neden oldu. Google, son Nexus cihazlarını Android 5 güncellemesini ilk alacak cihazlar olarak tanıtırken beklenmedik bir gelişmeyle, Motorola'nın ikinci nesil akıllı telefon modeli Moto G güncellemenin son versiyonunu indirebilecek halde piyasaya sürülen ilk akıllı telefon oldu.

180 dolar değerindeki Moto G'den sonra, Moto X ve LG G3 modelleri de Lollipop güncellemesi yolunda ilk adımı atacak adaylar arasında. Ancak güncellemenin test aşamasını da atlatıp son halini olduğu gibi edinebilen ilk akıllı telefon modeli Moto G oldu. Şu anda cihazın Amerika'da açılmış versiyonları 386.7 MB'lık Lollipop güncellemesini indirebilir durumdalar. Eğer sizin de elinizde Moto G'nin aktifleştirilmiş versiyonu varsa hemen Lollipop güncellemesini indirmeye başlayabilirsiniz.

Motorola'nın "Moto" telefonları şimdiye kadar basit arayüz tasarımı ve kullanılabilirliğiyle özellikle Lollipop güncellemesinden sonra daha da ön plana çıkacaklar. Listenin başında yeni arayüz materyal tasarımı, kilit ekranı bildirimler, çoklu kullanıcı desteği ve batarya ömrünü uzatan Volta Projesi gibi yenilikler var. Android'in tabletlere 4.2 sürümünde tanıttığı çoklu kullanıcı desteği ilk defa akıllı telefonlara da gelecek.

Moto G için Android 5.0 Lollipop güncellemesi şu anda sadece modelin yeni, ikinci nesil versiyonları için geçerli. 2013'ün sonunda tanıtılan ilk nesil Moto G'ler için henüz bir Android 5 güncellemesi bulunmamakta. Diğer Moto akıllı telefonlar ve elbette başka markalar da Lollipop için gün saymaya başladı. Eğer hangi akıllı telefon modellerinin Android 5.0 Lollipop güncellemesini alacağını merak ediyorsanız sizi ilgili blog sayfamıza yönlendirelim.

Just Cause 3, Yeni Nesil Konsollar ve PC İçin Duyuruldu

Google Nexus 6 İncelemesi

YORUMLAR