Otoyol ve Köprü Ücretlerine Gelen Zam Ertelendi!

Geçtiğimiz gün açıklanan otoyol ve köprü ücretleri zammı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla ertelendi. İşte detaylar!

Otoyol ve Köprü Ücretlerine Gelen Zam Ertelendi!

Geçtiğimiz gün Karayolları Genel Müdürlüğü resmiî sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda otoyol ve köprü ücretlerinin 25 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 00.00’dan itibaren geçerli olmak üzere zamlı fiyatlar üzerinden geçerli olacağını açıklamıştı.

Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan zam kararının ertelendiğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce 2023 yılı boyunca otoyol ve köprü ücretlerine zam yapılmayacağı vaadi vermişti.

Köprülere Ne Kadar Zam Gelmişti?

Zammın açıklanmasının ardından 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden hafif ticari araçların tek yönlü geçişi 8.5 liradan 15 liraya yükselirken, iki köprü ücretine de %76 zam gelmişti.

Otoyol ve Köprü Ücretlerine Gelen Zam Ertelendi!

Osmangazi Köprüsü’nde ise birinci sınıf araçların geçiş ücreti Temmuz ayında 184.5 liradan 190 liraya yükselmişti. 1915 Çanakkale Köprüsü’nde ise birinci sınıf araçlar için 200 lira olan geçiş ücreti 295 lira olmuştu.

Alınan Ücretlerdeki Fark İade Edilecek

Geçtiğimiz gece 00.00'dan itibaren devreye giren yeni tarifeyle birlikte alınan ücretlerdeki fark vatandaşlara iade edilecek.

Alınan yeni kararla birlikte bu zamlar artık 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak.

TÜVTÜRK Açıkladı: Araç Muayene Ücretlerine Zam Geliyor mu?
İNTERNET

TÜVTÜRK Açıkladı: Araç Muayene Ücretlerine Zam Geliyor mu?

 TÜVTÜRK, araç muayene ücretleriyle ilgili çıkan zam haberleri hakkında bir açıklama yaptı. Peki fiyatlara zam gelecek mi? İşte ayrıntılar!