PayPal Kullanıcılarından Neden Özür Diledi?

Güvenli ve hızlı ödeme sistemi Paypal, bazı kullanıcılarına para ödülünü verdiklerini belirten e-postalar gönderdi. Ancak...

PayPal Kullanıcılarından Neden Özür Diledi?

100 milyonu aşkın aktif kullanıcının kullandığı güvenli ve hızlı online ödeme sistemi PayPal, bazı kullanıcılarına yanlışlıkla para ödülü kazandıkları bilgisini içeren e-postalar gönderdi. Hesaplarına giriş yapan kullanıcılar yaşadıkları şoku Twitter’da dile getirdiler.

Ülkemizde de aktif şekilde kullanılan PayPal, bazı kullanıcılarına hesaplarına giriş yapmaları halinde verdikleri para ödülünü alacaklarını belirten e-postalar gönderdi. Şirket  Facebook sayfası üzerinden bazı kullanıcılara gönderdiği e-postaların teknik bir hatadan dolayı oluştuğunu belirtti ve kullanıcılardan özür diledi.

PayPal'ın yanlışlıkla gönderdiğini belirttiği e-postanın içeriği ise şöyle: “Tebrikler, şanslı kazananlarımızdan birisiniz! Ayn zamanda PayPal hesabınızına bakın çünkü bizden 500 euro ödülünüz var. Kazandığınızı hemen alabilirsiniz. Bu arada, yazınızı daha da iyi hale getirmek için pek çok harika fikrimiz var.

Bir kullanıcı da hesabına giriş yapmasına rağmen 500 euro gönderilmediğini görünce yaşadığı şaşkınlığı böyle tweetledi:

Hesapların ele geçirilmesinde kimlik avı dolandırıcılığının sıkça kullanılan bir yöntem olduğunu biliyoruz. Ancak PayPal gibi güvenli olduğunu bildiğimiz bir şirketin bizzat kullanıcılarına para ödülü kazandıklarını içeren e-postalar göndermesi ile ilk kez karşılaşıyoruz.

Google Görsel Aramalar Artık Daha Renkli

YORUMLAR