PlayStation 4 Fiyatı İle İlgili Resmi Bir Açıklama Geldi

Sony yöneticisi Shuhei Yoshida PlayStation 4'ün fiyatı hakkında açıklamalar yaptı.

PlayStation 4 Fiyatı İle İlgili Resmi Bir Açıklama Geldi

Sony, PlayStation 4 tanıtım panelinde PlayStation 4 fiyatı ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı. Fakat panel sonrasında Sony yöneticilerinden Shuhei Yoshida kendisiyle yapılan röportajlarda Playstation 4'ün fiyatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yoshida PlayStation 4'ün konsolun maliyetini düşürmek açısından kendilerini kısıtlamadığını söylüyor. Bunun nasıl sağlandığının hakkında ise şu açıklamaları yapmakta:

"Yaptığımız sistem mimarisi seçimi konsola yönelik özel fabrikalar üzerine yatırım yapmamızı önledi."

Bir önceki PlayStation'da kullanılan Cell mimarisi Sony'nin PlayStation 3 için özel ürettiği bir teknolojiydi. Ürüne özel bir teknoloji araştırma ve geliştirme maliyetleri ve üretim maliyetlerini de beraberinde getirmekteydi. AMD tabanına geçildikten sonra ise Sony bu maliyetlerden kurtuluyor. Böylece daha ucuz bir konsolun önü açılmakta.

Bu adım bir bakıma da mantıklı bir adım. Çünkü düşük maliyetli mobil cihazların da oyun sektörüne girmesinin ardından fiyat daha da önem kazanmakta. Şu an net bir rakam verilmese de yeni konsolun fiyatının PlayStation 3'ün çıkış fiyatından daha düşük olacağı resmi olarak belirtilmiş durumda.

PlayStation 4 ile ilgili bütün haberlerimizi burada topladık

YORUMLAR