PS 4 veya Xbox 720 Önümüzdeki Yıl Çıkacak

Activision'ın CEO'sundan yakın zamanda gelecek bir yeni nesil konsol duyurusu geldi.

PS 4 veya Xbox 720 Önümüzdeki Yıl Çıkacak

Şu sıralar oyuncuların en büyük merak konularından biri de yeni nesil konsollar ve çıkış tarihleri. Oyuncuların bu merakını dahada körükleyecek yeni bir açıklama Activision'ın CEO'su Bobby Kotick'ten geldi.

Wii U'nun çıkış zamanına yakın bir dönemde gerçekleştirdiği konuşmasında yeni nesil konsollardan bahseden Kotick, Wii U dışında yeni nesil bir başka konsolun da çok başarılı olacağına inandığını söyeldi.

"Yeni nesil konsolların planlarıyla ilgili gerçekten çok fazla konuşamayız. Ama şunu söylemem de sanırım bir sakınca olmaz; yakın zamanda Wii U çıkacak ve onun dışında bir başka konsolda geliyor ve inanıyoruz ki çok başarılı olacak." diyen Kotick, yakın zaman içerisinde bir başka konsolun daha çıkacağını işaret etti.

Buradaki asıl soruysa yakın zamanda çıkacak konsolun hangisi olacağı; Playstation 4 mü, Xbox 720 mi? Tabii ki ikisinin de beraber çıkma ihtimali var. Ancak Sony'nin çizdiği planlamaya bakacak olursak, Playstation 3'ün biraz daha zamanı var gibi. Last Guardian, The Last of Us, God of War: Ascension gibi ağır toplarını gelecek sene sahneye çıkaracak olan Sony, tahminimce Playstation 4 için biraz daha bekleyecektir.

O yüzden büyük ihtimalle gelecek olan diğer yeni nesil konsol Microsoft'un olacaktır. Bu sebeple Kotick'in sözünü ettiği "yakın zamanda çıkacak olan konsol" payesini bir sonraki Xbox'a verebiliriz. Hangi konsolun çıkış yapacağı sorusunu bir kenara elediğimizi varsayarsak, geriye kalan diğer soru bu "yakın zamanın" ne zaman olacağı... Sanırız ki bu yakın zaman da önümüzdeki senenin sonbahar dönemi olacaktır.

YORUMLAR