Samsung Galaxy Note 3 Snapdragon 800 İşlemci Kullanacak

Android işletim sistemi kullanan cihazları ile ön plana çıkan Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un geliştirmekte olduğu Galaxy Note 3 telefonu hakkında yeni söylentiler su yüzüne çıktı. 

Samsung Galaxy Note 3 Snapdragon 800 İşlemci Kullanacak

Android işletim sistemi kullanan cihazları ile ön plana çıkan Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un geliştirmekte olduğu Galaxy Note 3 telefonu hakkında yeni söylentiler su yüzüne çıktı. Daha önceden çıkan söylentilerde Galaxy Note 3'ün Samsung'un kendi ürettiği Exynos 5 işlemcileri kullanacağı bilgisi yer almaktaydı. Ama Kore kaynaklı yeni söylentilere göre Samsung Galaxy Note 3'te bu işlemci yerine Qualcomm'un Snapdragon 800 işlemcisi kullanılacak.

Snapdragon 800 her ne kadar kötü performansa sahip bir işlemci olmasa da 8 çekirdekli Exynos 5 yerine tercih edilmesi bu cihazı bekleyen tüketiciler için hayal kırıklığı yaratabilir. 4 çekirdekli olan Snapdragon 800 birçok üst seviye Android cihazda kullanılmakta. 

Samsung, Galaxy S4'te bu duruma benzer bir durumla karşılaşmıştı. Şu an dünya çapında satılan Galaxy S4'lerin hem Exynos işlemci hem de Snapdragon işlemci kullanan modelleri mevcut. Samsung'un yeterli sayıda Exynos işlemci üretememesinden dolayı oluşan bu durum Galaxy Note 3'e de yansıyabilir. Bu nedenle Samsung Galaxy Note 3'te Exynos işlemci kullanılmaması muhtemel.

Galaxy S3 Patladı!

YORUMLAR