Samsung Galaxy S6 Edge, iPhone 6'dan Pahalıya Üretiliyor

Samsung Galaxy S6 Edge serisi bir iPhone 6 Plus'dan daha pahalıya mal ediliyor.

Samsung Galaxy S6 Edge, iPhone 6'dan Pahalıya Üretiliyor

Heyecanla beklenen ve çok beğenilen Samsung Galaxy S6 Edge serisinin dezavantajlarından biri her bütçeye uygun olmamasıydı. Ancak bunun sebebi tamamen cihazın maliyetiyle alakalı.

Cihazın pahalı olacağı tahmin ediliyordu ama beklenenden daha pahalıya gelmesi Samsung severleri biraz üzdü. İşte Bir Akıllı Telefonun Gerçek Maliyeti blog yazımızda akıllı telefonların çıplak maliyetlerinin nasıl hesaplandığını anlatmış ve telefonlar arası maliyet dökümleri vermiştik.

Samsung Galaxy S6 Edge’in çıplak maliyeti tam 290 $ olarak hesaplanmış. Samsung’un bir önceki serisi olan Galaxy S5 modelleri 256 $ olarak çıplak maliyet raporlamışlardı. Yaşlı ağabeyinden 34 dolar daha pahalıya mal edilen Samsung Galaxy S6 Edge çıtayı o kadar yükseltiyor ki, iPhone 6Plus bile 263 $ gibi bir maliyete sahipken, Edge akıllı telefonlar arasında en pahalı telefon kategorisinde birinci sıraya yükseliyor.  

Samsung akıllı telefonları için yonga, ekran yongası gibi parçalar dışında çoğu parçayı kendi fabrikalarında üretiyor. Bu bile Samsung akıllı telefonlarının maliyetlerini düşürmeye yetmiyor. Oysa Apple, iPhone 6 serisini neredeyse yüzde 70’ini dışarıda ürettirdiği halde hala Samsung’dan ucuza mal edilebiliyor. Hatta ironi şurada ki, iPhone, ekranını Samsung'dan aldığı halde Apple'a daha ucuza geliyor. 

Samsung Galaxy S6 Edge İncelemesi

Samsung Galaxy S6 Edge Parçalarına Ayrıldı, Bakın İçinden Ne Çıktı

Samsung Galaxy S6 ve iPhone 6 Karşılaştırması

YORUMLAR