Samsung Zihinle Kontrol Edilen Tablet Geliştiriyor

Samsung'un Teksas Üniversitesi ile gerçekleştirdiği ortak çalışmalarda beyin kontrolü ile yönetilen tabletlerin yaratılması amaçlanıyor.

Samsung Zihinle Kontrol Edilen Tablet Geliştiriyor

Samsung’un son yıllarda dokunmatik ekran, ses tanıma gibi alanlarda gerçekleştirdiği başarılı çalışmalara anlaşılan o ki bir tanesi daha eklenecek ve şirket bu sefer de dokunmadan işlemlerimizi gerçekleştirebilmemiz için zihin kontrolü ile yönetilen tabletler yaratmaya çalışıyor. Özellikle fiziksel engellere sahip olan kullanıcılara yönelik olarak hazırlanan bu cihazlar sayesinde toplumdaki herkesin teknolojinin nimetlerinden faydalanması planlanıyor.

Texas Üniversitesi ile ortak çalışmalarda bulunan Samsung’un geliştirme aşamasında bilim dünyasından yardım aldığı ve her ne kadar henüz başlangıç aşamasında olsa da yüzde 80 oranında doğru sonuçlar alındığı da MIT Technology Review tarafından açıklanmış durumda.

Beyin dalgalarını okuma yöntemiyle çalışan sistem ile mobil cihazların kontrolünde yeni bir devrin başlayacağı tahmin ediliyor ve bir kaç yıl öncesine kadar sadece klavyeden kontrol edilen bu cihazların şimdi ekran, ses, hareket ve göz kontrolleri ile kontrol edilebildiğine dikkat çekiliyor.

Samsung Galaxy Note 3 esnek ekranlar barındıracak

YORUMLAR