Turkcell Müşteri Hizmetleri Twitter Sayfası Hacklendi

Turkcell'in Müşteri Hizmetleri Twitter sayfası henüz kimliği belirlenemeyen kişilerce hacklendmiş bulunuyor.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Twitter Sayfası Hacklendi

Türkiye’nin önde gelen GSM operatörlerinden olan Turkcell’in Müşteri Hizmetleri servisine düzenlenen siber saldırı sonrasında hesabın hacklendiği bildirildi. Saldırı haberi Turkcell’in Twitter ana sayfasından “[email protected] müşteri hizmetleri hesabımıza bir saldırı düzenlenmiştir. Gönderilen mesajlara itibar etmemenizi önemle rica ederiz.” tweet’i ile duyuruldu.

Kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce yapılan saldırı sonrasında Turkcell Müşteri Hizmetleri sayfasında şirketin uyguladığı fiyat tarifelerine, müşteri hizmet kalitesine, çekim kalitesine karşı eleştirel bir tutum sergilendiği gözleniyor. Atılan tweet’lere göz attığımızda hesabın geçtiğimiz bir saat içinde hacklendiğini söylemek mümkün.

Hesaptan atılan ve markanın imajını zedeleyen gönderilere ek olarak bazı kullanıcılar da Turkcell’e olan tepkilerini yorum olarak dile getiriyor. Birçok kullanıcı hacklenme tweet’inin altına durum karşısındaki memnuniyetlerini dile getiren yorumlarda bulunuyor.

Söz konusu bu olayın Turkcell’e neye mal olacağı henüz bilinmiyor fakat herhangi bir önlem alınmaması dahilinde markanın hem itibarını hem de kullanıcıların duyduğu güveni düşüreceği aşikar. Bakalım Turkcell bu tatsız olay karşısında ne gibi bir çözüm yolu izleyecek.

Son Gelişme!

Turkcell cephesinden gelen son açıklamalara göre Turkcell müşterilerine hizmet vermek adına kullanılan @TurkcellHizmet Twitter hesabı kısa bir süre önce illegal erişimden kurtarıldı.

Hacklenme olayının üzerinden sadece birkaç saat geçmesine rağmen hızlı adımlar atarak durumu olması gerektiği konuma döndüren Turkcell konu hakkında "Sosyal medya üzerinden müşterilerimize kesintisiz destek sağlamak amacıyla kullandığımız @TurkcellHizmet Twitter hesabı, bir hacker grubunun saldırısına uğramıştır. Gerçekleşen saldırı sonrasında hesaba kısa süreliğine illegal erişim sağlansa da sorun hızla çözülerek müşteri hizmetleri hesabımız yeniden hizmet vermeye başlamıştır. Müşterilerimizin kişisel bilgileriyle ilgili herhangi bir güvenlik açığı bulunmadığını kamuoyuna duyurur, yaşanan süreç boyunca @TurkcellHizmet hesabından paylaşılan mesajlara itibar edilmemesini önemle rica ederiz." açıklamasında bulundu.

Siz de konuya ilişkin yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR