Twitter'a WhatsApp Paylaşım Butonu Geliyor

Twitter'a WhatsApp Paylaşım Butonu Geliyor

Sosyal medya devi Twitter, paylaşım konusunda bir başka dev isim WhatsApp'ı uygulama arayüzüne ekliyor. Yakında arkadaşlarınızla Tweet paylaşırken doğrudan WhatsApp butonunu kullanabileceksiniz.

Uygulamaların birbiriyle etkileşimi kullanıcıların o uygulamaları daha çok kullanmasını ve dolayısıyla marka bağımlılığını sağlıyor. Sosyal medya uygulamalarının hepsinde bir paylaş simgesi ile diğer uygulamaların bağlantıları yer alıyor. Twitter bu alışkanlığı WhatsApp için özelleştirmeye hazırlanıyor. Beğendiğiniz bir Tweet'i WhatsApp arkadaşınızla paylaşmak için bütün uygulamaların bulunduğu simgeye gitmeden ekranda yer alan WhatsApp simgesini kullanabileceksiniz.

Butonun nerede yer alacağı ise kesinlik kazanmış değil. Twitter'da kullanıcıların paylaştığı ekran görüntülerinden birinde sağ üst köşede yer alan simge, bir diğerinde sağ alt köşede paylaş butonunun yanında görünüyor.

Bahar aylarında WhatsApp'ın CEO'sunun uygulamanın Hindistan'da hızla yaygınlaştığını ve Twitter'ın pazarda payını büyütmek için bunu göz önüne almasını gerektiğini söylemesinin ardından gelen yenilik haberi, Twitter yetkililerinin söz dünlediğine işaret ediyor. Bu uygulamanın Android kullanıcılarına geldiğini ekran görüntülerinden anlıyoruz, ancak iOS'a gelecek mi, hangi bölgelerde kullanılacak gibi sorularımız henüz yanıtsız. Her iki şirketin de suskunluğunu koruduğu konunun gelişmesini yakından takip ediyor olacağız.

YORUMLAR