Vine Instagram'a Cevap Veriyor!

Twitter'ın kısa video servisi Vine yapacağı yeni değişiklikler ve geliştirmelerle Instagram'ın video servisi nedeniyle kaybettiği kullanıcıları geri kazanmak istiyor. 

Vine Instagram'a Cevap Veriyor!

Twitter'ın kısa video servisi Vine yapacağı yeni değişiklikler ve geliştirmelerle Instagram'ın video servisi nedeniyle kaybettiği kullanıcıları geri kazanmak istiyor. Instagram kısa bir süre önce Vine benzeri video servisini kullanıma açmış ve sunduğu daha uzun video süresiyle kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Vine bu nedenle kullanıcı kaybetmişti. Bu durum karşısında Vine'ın önlem alması kaçınılmazdı; yoksa hızlı bir çıkış yapan bu servis Instagram karşısında eriyip gidecekti. 

İşte bu nedenle Vine geliştiricileri üzerinde çalıştıkları bu önlemler pakedinin ilkini kullanıcılara duyurdular. Paketteki yeniliklere baktığımızda pakedin hiç de küçük çapta olmadığı anlaşılıyor. İşte o yenilikler:

  • Yeniden tasarlanan kamera, odaklama ve çerçeve seçenekleri gibi eklenen yeni araçlar sayesinde daha kolay video çekebilme imkanı
  • Video iletilerinizi sınıflandırarak paylaşmanız veya paylaşılan iletileri sınıflarına göre listelemeniz için açılmış 15 yeni kanal. Bu kanallar komedi, müzik, doğa gibi başlıklara sahip olacaklar
  • Vine üzerinde popülerlik kazanmaya başlayan yeni kişileri keşfedebilme imkanı
  • Vine iletilerini korumaya alabilme
  • "Revining" özelliği

Bu özelliklerden Vine videolarınızı korumaya alma seçeneği oldukça sevileceğe benziyor. Bu özellik sayesinde Twitter'da olduğu gibi Vine videolarınızı sadece takiplerinizle paylaşabileceksiniz ve tanımadığınız kişilerin iletilerinizi görmesine engel olabileceksiniz. Bir diğer sevilecek özellik ise "Revining" özelliği. Bu özellik Twitter'daki Retweet sisteminin Vine'a uyarlanmış hali. Böylece beğendiğiniz Vine mesajlarını takipçilerinizle paylaşabileceksiniz.

Yeni özellikler önce iOS üzerinde sonra ise Android'de etkin olacak.

Vine uygulamasını sitemiz üzerinden indirebilirsiniz:

Facebook Sohbette Yeni Stickerlar Yayınlandı

YORUMLAR