Winamp, HTML5 Üzerinde Yeniden Hayat Buluyor

Zamanının efsane medya oynatıcısı Winamp çıkışının 15 sene sonrasında yapımcıları tarafından kapatılma kararı almış ve sektörden elini çekmişti. Şimdi ise yazılımcı Jordan Eldredge, Winamp'ın web versiyonunu HTML5 formatı üzerinden tekrar hayata geçirere

Winamp, HTML5 Üzerinde Yeniden Hayat Buluyor

Zamanının efsane medya oynatıcısı Winamp çıkışının 15 sene sonrasında yapımcıları tarafından kapatılma kararı almış ve sektörden elini çekmişti. Şimdi ise yazılımcı Jordan Eldredge, Winamp'ın web versiyonunu HTML5 formatı üzerinden tekrar hayata geçirerek kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Eğer artık resmi bir Winamp yazılımı arıyorsanız maalesef buna ulaşmak mümkün değil. Ancak anılarınızı tazelemek, Winamp'ı kullanmanın nasıl bir his olduğunu tekrar hatırlamak isterseniz Winamp şuradaki adreste ölümsüzleştirildi. Medya oynatıcının web versiyonu HTML5 tabanıyla artık herkes için ulaşılabilir durumda. Artık hiçbir kurulum gerektirmeden favori medya oynatıcınıza internet tarayıcınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Web versiyonu Winamp'ın 2.9 sürümünü çalışır hale getiriyor, ancak şu anda sürümün hala üzerinde çalışıldığını belirtmekte fayda var. Eklenecek özelliklere birlikte 2.9 sürümünün tamamlanması biraz zaman alacak gibi. Örnek olarak şu anda web servisinde kendi şarkılarınızı oynatamıyorsunuz. Bunun için istediğiniz şarkının MP3 dosyasının başka bir sunucuda kayıtlı olması gerekli. Siz de servise bu adresi tanımlayarak şarkıyı Winamp'ta açabiliyorsunuz.

Winamp'ın en son güncellenen sürümünde şansınızı denemek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan Winamp Lite'ı bilgisayarınıza indirip kurabilirsiniz. Eğer Winamp'ın web servisine ulaşmak isterseniz tekrar Jordan Eldredge'in web sitesine uğramanız gerekli.

Microsoft'un İlk Lumia Akıllı Telefonu Önümüzdeki Hafta Geliyor

Sleep Better ile Ne Kadar Sağlıklı Uyuduğunuzu Öğrenin

YORUMLAR