Windows 10'un Sır Perdesi Bugün Aralanıyor

Microsoft bugün yapacağı etkinlikte, Windows 10 detaylı bir şekilde tanıtacak.

Windows 10'un Sır Perdesi Bugün Aralanıyor

Yazılım devi Microsoft, uzun zamandır yeni işletim sistemi Windows 10’u geliştiriyor. Bu geliştirme kapsamında birçok etkinlik düzenleyip, yeni Windows’a dair bilgiler açıklayan Microsoft, Windows 10’un üzerindeki sır perdesini bugün nihayet aralıyor.

Teknik ön izleme sürümünü yayınladığında, gelecek olan Windows’a dair birçok yenilik açıklayan Microsoft, DirectX 12 gibi yeni nesil teknolojilerin 10 numaralı Windows’ta geleceğini belirtmişti. O günden bugüne Microsoft cephesinde birçok yenilik açıklandı. Örneğin Microsoft’un sesli yardımcısı Cortana. Apple’ın Siri’sine benzeyen Cortana, Windows 10’a bir süredir entegre ediliyor ve yeni işletim sisteminde sesli komutlarla bilgisayar ile iletişime geçebileceğiz. Xbox geliştirme takımının da Windows 10 üzerinde çalıştıklarını açıklaması, yeni web tarayıcısı Spartan’ın duyurulması Windows 10’un dolu dolu geleceği izlenimini yarattı.

21 Ocakta, yani bugün Windows 10 etkinliği yapacağını çok önceden açıklayan Microsoft, bir nevi işletim sistemini tanıtacak. Oyunculara çok önem verdiklerini ve bu etkinliğin özellikle oyunculara hitap edeceğini belirten Microsoft yetkilileri, bugün Türkiye saati ile 19:00’da tüm detayları paylaşacak. Microsoft etkinliği canlı olarak da internet üzerinden yayınlayacak, buradan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR