Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

Xbox One S Çıkış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu!

Microsoft, E3 2016'ya oldukça hızlı bir şekilde başladı. Firma E3 2016 sırasında düzenlediği özel etkinlikte Xbox One ve Windows 10 platformları için önümüzdeki dönemde çıkış yapacak oyunları tanıtarak bu oyunların detaylı oynanış görüntülerini paylaştı. Fakat şüphesiz ki Microsoft etkinliğinin en can alıcı noktası yeni Xbox One versiyonu Xbox One S'in duyurulmasıydı.

Xbox One S Nedir?

Xbox One S ya da uzun adıyla Xbox One Slim temel olarak Microsoft'un şu ana kadar üretmiş olduğu en küçük Xbox oyun konsolu. Buna rağmen Xbox One S performans anlamında herhangi bir şekilde kırpılmamış. Konsolda tasarımsal anlamda ciddi değişiklikler mevcut. İlk olarak Xbox One S'in Xbox One'a göre yüzde 40 oranında daha küçük olduğu söylenebilir. Ayrıca Xbox One S'i hem dikey hem de yatay olarak konumlandırabiliyorsunuz. Bu da ona PlayStation 4'e benzer bir yapı kazandırıyor. İçinde dahili bir güç kaynağı bulunduran Xbox One S beyaz rengiyle dikkat çekmekte. 

Xbox One S'te bulunan USB çıkışlarının bir tanesi ve eşleştirme tuşu ise konsolun ön yüzüne taşınmış. Bu sayede kullanıcılara kolay erişim imkanı sunuluyor. Xbox One S ile birlikte Kinect kullanabilmek için özel bir USB adaptör kullanmamız gerekecek.

Xbox One S ile birlikte oyun severlere yeni bir kontrol cihazı sunulacak. Bluetooth desteğine sahip olan bu kontrol cihazı 2 kat daha uzak mesafeden kullanılabiliyor. Ayrıca analog çubuklarda da yeni bir tasarım söz konusu.

Xbox One S'te küçük geliştirmeler de mevcut. Bu geliştirmelerden en çok göze çarpanı oyunlarda ve videolarda HDR desteği. Ayrıca Xbox One S, 4K çözünürlükte Blu-Ray ve online video yayınları oynatabilecek.

Xbox One S Fiyatı

Xbox One S'in 3 farklı versiyonu piyasaya sürülecek. 500 GB depolamaya sahip Xbox One S yurt dışında 299$ satış fiyatına sahip olacak. 1 TB'lık Xbox One S ise 349$ fiyata sahip olacak. Xbox One S'in çıkış versiyonu ise 2 TB depolama sunan modeli olacak ve bu model 399$ satış fiyatına sahip olacak.

Xbox One S'i dikey olarak kullanmanıza imkan tanıyacak ayak 19.99$, Xbox One S kontrol cihazı ise 59.99$ fiyata sahip olacak.

Xbox One S Çıkış Tarihi

Xbox One S'in çıkış modeli olan 2 TB'lık versiyonu yurt dışında Ağustos'tan itibaren belli mağazalarda satılmaya başlanacak. 1 TB ve 500 GB versiyonları ise 2 TB versiyonun ardından piyasaya sürülecek.

E3 2016 İlk Gün Özeti

YORUMLAR