Deprem Bilgi Sistemi 1.1 (ios)

Deprem Bilgi Sistemi

1.1
Deprem Bilgi Sistemi
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    619

  • Üretici

    Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü

Deprem Bilgi Sistemi ile depremleri anlık olarak takip edebilir, deprem tarihçesine erişebilirsiniz.

Deprem Bilgi Sistemi Kandilli Rasathanesi, Deprem Araştırma Enstitüsü ve Boğaziçi Üniversitesi ortaklığıyla geliştirilen deprem takip için kullanabileceğiniz bir iOS uygulamasıdır.

Cenk Tarhan ([email protected]) tarafından hazırlanan uygulama Türkiye ve yakın çevresinde oluşan depremlerin detaylarını kullanıcılara anlık olarak sunmaktadır. Böylece herhangi bir deprem olduğunda internet tarayıcınızı kullanmadan ya da herhangi farklı bir cihaza ihtiyaç duymadan deprem bilgilerine hızlı ve kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Programın ana özelliği olan deprem takip sistemi dışında deprem tarihçesi özelliği kullanıcıların Türkiye'nin deprem tarihine ulaşmasını sağlar. Türkiye'de geçmiş yıllarda yaşanmış depremlerin istatistiksel bilgileri bu şekilde kolayca cep telefonunuzda görüntülenmektedir.

Deprem Bilgi Sistemi uygulama kullanıcılarının yaşadıkları depremler hakkında izlenimlerini paylaşmasını da sağlar. Bu paylaşımlar Kandilli Rasathanesi'ne ve Deprem Araştırmaları Enstitüsü'ne iletilir ve depremin nasıl hissedildiği, depremin verdiği hasarlar ve hasarın gerçekleştiği konumlar tespit edilir. Bu veriler sonuçta bilimsel çalışmalarda kaynak olarak kullanılır ve kullanıcı bilimsel araştırmalara yardımda bulunmuş olur.

Not: Uygulamanın sorunsuz çalışabilmesi için mobil cihazınızın konum bulma servisi açık olmalı ve uygulamaya konum bulma yetkisi verilmiş olmalıdır.

YORUMLAR