DuckDuckGo 6.0.2 (ios)
DuckDuckGo
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DuckDuckGo güvenli bir arama motorudur

DuckDuckGo eğer internette yaptığınız aramaların istenmeyen kişiler ve kurumlar tarafından görüntülenmesini istemiyorsanız yararlanabileceğiniz bir güvenli arama motoru.

iOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarınıza ve iPad tabletlerinize ücretsiz olarak indirip faydalanabileceğiniz bir servis olan DuckDuckGo temel olarak in ternet üzerinde yaptığınız aramaların kayıtlarını tutmayan bir arama motoru. Google, Bing, Yandex gibi arama motorları üzerinde arama yaparken aradığımız bilgiye kolayca ulaşabilsek de bu aramalar kayıt altına alındıkları için alışkanlıklarımız ve kişisel tercihlerimiz bilgimiz dışında başkalarının eline geçebiliyor. Bu aramalar karşımıza öneriler olarak çıkabiliyor veya internet sitelerinde yaptığımız aramalara ilişkin reklamlarla karşılaşabiliyoruz. Bu problemi DuckDuckGo ile ortadan kaldırabilmeniz mümkün.

DuckDuckGo yaptığınız aramalarda herhangi bir kayıt tutmamakta. Bu sayerde kişisel bilgi güvenliği konusunda yaptığınız aramaların bir risk oluşturması söz konusu olmuyor. DuckDuckGo size otomatik önermelerde bulunabiliyor ve aramalarınıza yüzlerce farklı kaynaktan cevaplar verebiliyor.

DuckDuckGo aramalarınızı güvence altına alsa da ziyaret ettiğiniz sitelerin kullanım bilgilerinizi toplamasına müdahale edememekte. Bu nedenle bu uygulamayı sadece aramalarınızı güvence altına almak için kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR