Gridrunner

Gridrunner
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Gridrunner, tamamen ücretsiz olarak sunulan ve retro yapısıyla dikkat çeken bir mobil oyun.

Gridrunner, hem iPhone hem de iPad cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir retro shooter oyunu olarak dikkat çekiyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan Gridtunner ilhamını Commodore Vic-20 ve Commodore 64'ün sevilen bir oyunundan alıyor. Retro atmosfere sahip mobil oyunlar oynamaktan keyif alan kullanıcılara hitap eden Gridrunner'daki temel görevimiz düşman birimlerini yok etmek.

Oyuna ilk başladığımızda karşımıza renkli ve nostaljik görsellerle doanıtlmış bir arayüz çıkıyor. Sunduğu retro atmosfere rağmen oyunda bir kalite havası hakim. Nasıl olsa nostaljik bir yapı var diye oyundaki detaylar boşlanmamış. Haliyle ortaya vaat ettiği özelliklerle tam olarak örtüşen bir oyun çıkmış.

Gridrunner'da kolaylıkla kullanılabilen bir kontrol mekanizmasına yer verilmiş. Emrimize verilen uçağı basit ekran dokunuşları sayesinde dilediğimiz gibi kontrol edebiliyoruz. Onlarca düşmanla karşılaştığımız için iyi çalışan bir kontrol mekanizması olmazsa olmazlar arasında.

Patlama efektleri ve animasyonlar bu tarz bir oyundan olan beklentileri rahatça karşılıyor. En nihayetinde nostaljik bir çizgide ilerlediği için son teknoloji ürünü efektler ve patlama animasyonları beklemek hata olur.

Genel olarak başarılı bir mobil oyun olarak niteleyebileceğimiz Gridrunner, çok fazla kuralın olmadığı, eğlence dozunun yüksek olduğu bir mobil oyun arayanların ilk bakması gereken seçeneklerden.

YORUMLAR