Minions Paradise

Minions Paradise
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Minions Paradise, minyonların ıssız tropik bir adada yaşamalarına yardımcı olduğumuz iPhone ve iPad oyunu.

Electronic Arts tarafından geliştirilen yeni minyonlar oyunu Minions Paradise, iPhone ve iPad’de yazın oynanabilecek en iyi oyunlardan biri. Minyonların ıssız bir adada mutlu mesut yaşamalarına yardımcı olduğumuz oyun simülasyon tarzında ancak sürükleyici bir yapıya sahip.

Gameloft’un tüm platformlarda milyonlarca indirmeye ulaşan ve seri haline gelen minyonlar oyunu Despicable Me: Minion Rush’ın aksine daha dinlendirici bir oyun olan Minions Paradise’da yine filmin öne çıkan karakterleri ile oynama fırsatı buluyoruz. Oyun hikayesiyle de öne çıktığından kısaca bahsetmek istiyorum. Phil ve minyon kankaları yolcu gemisinde çılgınlar gibi eğlenmektedirler. Ancak bu eğlenceleri fazla sürmez ve beklenmedik şekilde gerçekleşen kaza sonucunda gemi batmaya başlar. Gemi adaya çok yakın bir yerde batmıştır. Şanslı minyonlarımızı yüzerek adaya ulaşırlar. Bundan sonra yaşamlarını bu adada sürdürmek zorunda kalırlar. Cennet adasını minyonların da seveceği şekilde düzenlemek işi de bize kalmıştır.

Aksiyonlu yaşamı geride bırakıp tamamen eğlenme üzerine kurulu bir yaşam sürdürmek zorunda kalan minyonlarımız için adada yapamadığımız şey yok diyebilirim. Bambu ağacından evler, bar, hamaklar, plaj voleybolu, havuz, muz ağaçları ve daha nicesi… Hem adada hem de ada çevresinde minyonların oyalanabilecekleri onlarca bina mevcut.

Minyonlara cennet hayatını tattırmaya çalıştığımız oyun ilerleyiş olarak benzerlerinden farklılık göstermiyor. Olabildiğince sabırlı bir şekilde minyonlarımızın adasını oluşturuyoruz. Adayı ne kadar fazla binayla süslersek minyonlarımız o kadar mutlu oluyor ve biz de o kadar altın kazanıyoruz. Topladığımız altınları yine minyonlarımız için harcıyoruz ancak altınlar aynı zamanda yapıları daha çabuk yapabilmemizi sağlıyor.

Phil haricinde Kevin, Stuart, Bob gibi filmin dikkat çeken isimlerini de karşımıza çıkaran Minions Paradise, Electronic Arts imzasını taşıdığından tamamen farklı bir minyon oyunu olmuş. Simülasyon türünde uzun zaman harcatan mobil oyunları seviyorsanız hem ücretsiz hem de Türkçe olan yeni minyonları deneyin derim.

YORUMLAR