Slayin 2.0 (ios)
Slayin
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    19

  • Üretici

    Pixel Licker

Slayin, başınızı kaldırmadan, nefesinizi tutarak oynayacağınız ve gerilimi her saniye artan bu arcade oyununda sürekli artarak gelen düşmanları biçmeniz gerekiyor.

Slayin oynakmak için haklı bir sebebiniz olabilir. Peki neden mi? Oyun oynamayan insanlar amaçlarının aynı olmadığını varsayarsak, kimimiz engin bir dünya keşfetmek için, kimilerimiz ise yeteneğini sınamak için vaktini geçiriyor diyebiliriz. Bazılarımız senaryolara hayran kalırken, grafiklerden etkilenenlerimiz de çoktur.

Bazen farklı zevklerimiz ve renklerimiz olsa da oyun oynamak farklı bir amaca da hizmet ediyor:

Slayin eski güzel günleri geri getiriyor. Stresli veya yorucu bir günün ardından bazen öyle bir oyun oynamak istiyoruz ki, bizim -bir saniye bile- olsun başka bir şeyi düşünmemize izin vermesin. Nefesimizi tutarak ve günün çilesinden kaçarak geçirdiğimiz bu vakit bir meditasyon veya derin bir trans durumu olarak da nitelendirilebilir. İşte tam da bu durumu yaşamak isteyenler için Slayin elindeki tüm malzemesini bizlere sunuyor.

Slayin, oyun salonlarından alışıldık olan bir oynanış tarzına sahip. Dinamik olarak değişen bir arkaplan görseli ve sürekli daha zor yaratıkların ekranı doldurmasıyla birlikte yapmanız gereken şey, haritayı bu iblislerden temizlemek. Oyunda otomatik olarak hareket eden bir karakteri sağa ve sola oynatıp havadan gelen tehlikeler veya yerde bulunan engeller için zıplatabiliyorsunuz. Yaratık kesmek için ayrı bir tuşunuz yok. Kılcın burnu rakipe dokunsun yeter. Ne var ki, her şey bu kadar kolay değil.

Oyunu zevkli hale getiren şey, zorluk seviyesinin sürekli artması ve 100 level arası meydana çıkan muhtelif bölüm sonu canavarlarına karşı mücadele etmek. Biçtiğiniz yaratıklar para düşürüyorlar. Çok bekletmeden arka arkaya ortalığı dağıtmayı başarırsanız artan combo sayısı ile birlikte kazandığınız para artıyor. Bu para ile belli zamanlarda ekranın sağında veya solunda beliren yaşlı satıcıdan yeni silahlar ve zırhlar ediniyorsunuz, veya canınızı doldursun diye orta çağ stilinde kocaman bir dana butunu afiyetle yiyorsunuz.

Oyun tek bir karakterle de sınırlı değil. 25 Level’ı arkada bırakanlara zıplamayan ama onun yerine ufak girdaplar oluşturan bir büyücü, 50 Level’ı arkada bırakanlara bir bıçak ustası karakter seçkilerinde sunuluyor. Açık söylemek gerekirse 60’a vardım ama betim benzim de attı. Yine de “keşke yapmasaydım” diyemedim ve terapim sonucu size bu yazıyı ulaştırıyorum.

Flappy Bird gibi tam odaklanma isteyen bir oyuna meraklıysanız ve 3-5 komut sizi daha çok neşelendirecekse Slayin kesinlikle sizin kaleminiz. iOS’a $ 0.99 ödemek riskli bir yatırım diye düşünenlere ücretsiz PC versiyonunu denemeleri önerilir. Oyunun bağımlılık yapma potansyeli çok yüksek. 

YORUMLAR