Tribe

Tribe
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Tribe uygulaması ile iPhone ve iPad cihazlarınızı kullanarak dostlarınızla özel kısa videolarınızı paylaşabiliyorsunuz.

Tribe uygulaması, sıradan sosyal ağlardaki veya video paylaşım uygulamalarındaki tanıdık zulmünden sıkılanlar için hazırlanmış özel bir video paylaşım uygulaması diyebilirim. iPhone ve iPad kullanıcıları için hazırlanan uygulama ücretsiz olarak sunuluyor ve video paylaşımlarınız konusunda sizi oldukça rahatlatacak diyebilirim.

Uygulamanın temel amacı, çektiğiniz beş saniyelik videolarınızı sadece sizin belirleyeceğiniz on takipçi ile paylaşmanızı sağlaması. Bu on kişinin size en yakın insanlar arasından seçilmesini öngören uygulama, daha az kişinin sizi takip etmesine izin veriyor ancak hiç bir şekilde daha fazla kişiyi takipçileriniz arasına alamıyorsunuz. Buradaki hedef kendinizi daha rahat hissetmeniz ve bir video paylaşmadan önce tepkilerden çekinmenize engel olmak.

Videonuzu paylaştıktan sonra dostlarınıza birer bildirim gönderebiliyor, böylece onları en son gelişmelerden haberdar edebiliyorsunuz. Lakin yeni bir video çektiğinizde artık eski videonuza erişim imkanı kalmıyor ve böylelikle kişisel gizliliğiniz korunmaya devam ediyor. Uygulamanın üreticisi, videoların herhangi bir şekilde sunucularında depolanmadığı konusunda da bilgi veriyor.

Paylaşılan videoların herhangi bir şekilde kaydedilmeleri, saklanmaları, başkalarıyla paylaşılmaları da pek mümkün değil. Özellikle kendisini diğer sosyal ağlarda çok sınırlamaktan hoşlanmayanların beğeneceğini düşündüğüm uygulama, tahmin edebileceğiniz gibi çalışmak için internet bağlantısı gerektiriyor fakat devamlı olarak 3G'den kullanarak kotanızı bitirmenizi de önermiyorum.

Stop motion videoların çekilmesine de izin veren Tribe, yeni ve özel bir video sosyal ağı arayanların beklentilerini karşılayacaktır.

YORUMLAR