Unlucky 13 1.1.1 (ios)

Unlucky 13

Unlucky 13
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Unlucky 13, iOS işletim sistemi kullanan akıllı cihazlar için üretilmiş ve Total Eclipse tarafından geliştirilmiş bir bulmaca oyunudur.

Unlucky 13, iPhone ve iPad üzerinde oynayabileceğiniz bir bulmaca oyunudur.

Daha önce birçok hit oyunun altına imzasını atmış Total Eclipse isimli oyun stüdyosu tarafından geliştirilen Unlucky 13, ilk bakışta hemen akıllarımıza 2048'i getiren oyun, aslında temelde o mantıkla çalışıyor. Hatırlarsanız, 2048'de belirli kareleri bir araya getirerek, yeni kareler oluşturuyor ve sonsuza giden bir parçanın ilk adımını atıyorduk. Bu sefer temelde yine kare birleştirme ile hareket eden yapımcılar, işin içine biraz Tetris biraz da matematik koymuşlar.

Oyun boyunca yaptığımız oldukça basit. Karşımızdaki ekrandaki kareler kimi zaman bazı engellerle dolu ya da kimi zaman boşlar. Amacımız, ekranın hemen altında yer alan şekillerden en doğru olanını bulmak ve ekrana yerleştirmek. Bunu yaparken, hem şekillerin rengine bakmak hem de koyacağımız yerdeki matematiği hesaplamak gerekiyor. Hemen aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi eğer renkler tutsa bile koyduğunuz şekil, toplamda 13 sayısına ulaşılmasını sağlarsa, bölümü geçemiyorsunuz. Haliyle hme renklere hem şekillere hem de sayılara bakarak oyuna devam ediyor ve bölümleri geçmeye çalışıyorsunuz.

YORUMLAR