Android İçin En İyi Ücretsiz Dosya Yöneticisi Uygulamaları

Android için ücretsiz en iyi dosya yöneticisi uygulamaları nelerdir? Cihazın dahili depolama alanındaki ve hafıza kartındaki verilerin yanı sıra bulutta yer alan dosyalara kolay erişim sunan ve dosyaları yönetme olanağı tanıyan Android dosya yöneticisi uygulamalarına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Android İçin En İyi Ücretsiz Dosya Yöneticisi Uygulamaları

Android için ücretsiz en iyi dosya yöneticisi uygulamaları nelerdir? Cihazın dahili depolama alanındaki ve hafıza kartındaki verilerin yanı sıra bulutta yer alan dosyalara kolay erişim sunan ve dosyaları yönetme olanağı tanıyan Android dosya yöneticisi uygulamalarına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

Kullanmanız Gereken 9 Android Dosya Yöneticisi

 • ES File Explorer (ES Dosya Yöneticisi)
 • ASUS Dosya Yöneticisi
 • File Manager
 • Dosya Yöneticisi (Clean File Manager)
 • File Expert
 • ASTRO File Manager
 • X-plore File Manager
 • Solid Explorer
 • Plutoie File Manager

Yukarıdaki uygulamalar, HTC, Huawei, Xiaomi, Sony fark etmeksizin Android işletim sistemine sahip her marka akıllı telefonda kullanılabilir. Gelin, bu uygulamalar hakkında daha detaylı bilgi alalım.

1. ES Dosya Yöneticisi

ES File Explorer, ilk çıktığı günden bugüne popülaritesini sürdüren sayılı Android dosya yöneticisi uygulamalarından biri olarak biliniyor.

Uygulama hem Android hem de iOS işletim sistemi için geliştirilmiştir. Uzaktan FTP, Bluetooth cihazlar, yerel alan ağı paylaşımı ve bulut depolamayı yönetmek için geliştirilen ES File Explorer'a bir dosya yöneticisi arayanların mutlaka göz atması gerekiyor.

Uygulama, uzaktan medya oynatmanıza, fotoğraf görüntülemenize, dosya aramanıza, metin dosyalarını okumanıza ve çok daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyor. Mobil cihazınızda gerçekleştirmek istediğiniz tüm işlemleri ES Dosya Yöneticisi sayesinde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

2. ASUS Dosya Yöneticisi

ASUS Dosya Yöneticisi, cihazınızın belleğinde, SD kartta, bulut depolama hesaplarınızda ve yerel ağda bulunan tüm dosyalara kolaylıkla ulaşmanızı ve bu dosyaları yönetmenizi sağlıyor. Kopyalama, taşıma, yeniden adlandırma ve silme gibi temel özelliklere sahip olmasının yanı sıra dosyalarınızı türüne göre kategorize etme gibi pek çok pratik seçenek de sunuyor.

Uygulamanın desteklediği bazı bulut depolama hizmetleri şunlardan oluşuyor:

 • ASUS WebStorage
 • Dropbox
 • Google Drive
 • Microsoft OneDrive

3. File Manager

Kesme, kopyalama, yapıştırma gibi temel özelliklere sahip olan File Manager ile dosya arayıp paylaşabilir, indirme yapmadan LAN üzerinden stream desteğinden yararlanabilir, dosyaları istediğiniz gibi listeleyebilirsiniz.

Uygulamanın en iyi yanı oldukça basit bir arayüze sahip olmasıdır. Android kullanıcılarının genellikle bir dosya yöneticisinden beklentisi, dosya yöneticisinin çok karmaşık bir yapısının olmamasıdır. Bu uygulama da sezgisel arayüzü ile kullanıcıların karşısına kolay bir uygulama olarak çıkıyor.

4. Clean File Manager

Clean File Manager ile klasörler arasında hızlı geçiş yapabilir, sıkıştırılmış dosyaları açabilir, dosya ve klasörler üzerinde kopyalama, kesme, yapıştırma, yeniden adlandırma, taşıma gibi temel işlemler gerçekleştirebilir, dosyaları liste halinde görüntüleyebilir, yer imlerini özelleştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

5. File Expert

File Expert, Android için geliştirilen başka bir en iyi dosya yöneticisi uygulamasıdır. Uygulama tıpkı diğer birçok uygulama gibi kolay ve sezgisel bir arayüze sahiptir. Dosyalarınız üzerinde her türlü işlemi yapmanıza olanak tanır. Fotoğraflardan, müziklerden tutun da e-kitap ve APK Dosyalarına kadar her türden dosyayı yönetmeye kadar kullanıcılara çok fazla kolaylık sağlıyor.

File Expert ile dosyalarınızı Bluetooth, Wi-Fi Direct, FTP, SFTP, NFC gibi servisleri kullanarak çok hızlı ve basit bir şekilde gönderebilirsiniz.

6. ASTRO File Manager

ASTRO Dosya Yöneticisi, depolama alanını temizleme, dosyaları kategorize etme, taşıma, yedekleme gibi pek çok kullanışlı özellik sunuyor. Android genelinde en iyi dosya yöneticisi olmaya aday ASTRO File Manager'ı telefonunuzun performansını arttırmak için belleği temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Sayısız kullanıcı tarafından kullanılan bu uygulamanın kullanımı ücretsizdir. Bir diğer iyi yanı da reklam içermemesidir.

7. X-plore File Manager

X-plore File Manager uygulaması, Android için en iyi dosya yöneticisi uygulamaları arasında yer alan başka bir uygulamadır. X-plore File Manager'ın başlıca özellikleri şunlardan oluşuyor:

 • Resim, video, ses ve yazıları açma
 • Ön izleme
 • Bulut depolama desteği
 • ZIP ve RAR dosyalarını açma
 • Hex görüntüleme

8. Solid Explorer

Solid Explorer, Android cihazlar için geliştirilen bir diğer dosya yöneticisidir. Özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

 • Yer imleri
 • Gelişmiş arama
 • ZIP, RAR, TAR.GZ, TAR.BZ2 desteği
 • Sürükle-bırak
 • Ayrıntılı dosya bilgisi
 • DropBox, Google Drive başta olmak üzere pek çok bulut depolama hizmetine erişim

9. Plutoie File Manager

Android'in varsayılan dosya yöneticisi ihtiyaçlarınızı karşılamıyor mu? Bir de Plutoie File Manager'ı deneyin.

Bu uygulama, dahili ve microSD kart depolaması seçeneklerine ayrı ayrı ulaşmanızı sağlamanın yanında kopyalama, yapıştırma, taşıma, kesme, yeniden adlandırma gibi temel özellikler sunuyor. Wi-Fi üzerinden hızlı dosya aktarım özelliği de uygulamayı diğer dosya yöneticilerinden ayıran özellikler arasında yer alıyor.

Uygulamada ayrıca cihazınızın depolama alanını gereksiz yere kaplayan dosyaları da temizleme seçeneğiniz bulunuyor.

Android için en iyi dosya yöneticisi uygulamaları listemizde beğendiğiniz bir uygulama oldu mu? Bu uygulamayı aşağıdan bulup onu denemeye başlayabilirsiniz.

ES File Explorer APK

ES File Explorer APK

ES File Explorer APK olarak yüklenebilen Android dosya yöneticisi. ES File Explorer ile telefonunuzdaki dosyaları kolayca yönetebilirsiniz.

ÜCRETSİZ
ASUS Dosya Yöneticisi

ASUS Dosya Yöneticisi

Gelişmiş özelliklere sahip, modern arayüzlü dosya yöneticisi ile dosyalarınıza kolayca ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
File Manager

File Manager

Android cihazlarda detaylı klasör yönetimi ve kişiselleştirme imkanı sunan File Manager ile daha kolay bir klasör yönetimi mümkün.

ÜCRETSİZ
File Expert

File Expert

Android cihazlarınızda yer alan tüm dosyalarınızı profesyonel bir şekilde yönetebileceğiniz dosya yöneticisi uygulaması.

ÜCRETSİZ
Dosya Yöneticisi

Dosya Yöneticisi

Clean File Manager, Android için özellikli dosya yöneticisidir.

ÜCRETSİZ
Plutoie File Manager

Plutoie File Manager

Android cihazlarınızda alternatif bir dosya yöneticisi uygulaması istiyorsanız, Plutoie File Manager uygulamasını kullanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
Solid Explorer

Solid Explorer

Solid Explorer, Android cihazlarda kullanabileceğiniz bir dosya yönetimi uygulamasıdır.

DENEME SÜRÜMÜ
X-plore File Manager

X-plore File Manager

Android telefon veya tabletinizdeki dosya ile klasörleri kolayca görebilmek ve yönetmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

ÜCRETSİZ
ASTRO File Manager

ASTRO File Manager

ASTRO File Manager, Android işletim sistemlerini kullanan mobil ürünlerin dosya yönetimi konusunda kapsamlı bir işleve sahip uygulamadır.

ÜCRETSİZ

YORUMLAR