Cobalt

Cobalt
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    921

  • Üretici

    Mojang

Mojang stüdyosunun beklenen bir projesi olan Cobalt, multiplayer aksiyonu tekrar tanımlayacak bir eğlence sunuyor.

Cobalt, nefes aldığınız her anı aksiyona çeviren bir sidescroller action oyunu. Oxeye Game stüdyosunun mutfağından çıkma bu oyun Minecraft ile büyük kitlelere ulaşan Mojang tarafından sunuluyor. Cobalt indirmek isteyen Linux kullanıcıları bir süre beklemede kalmak zorundalar ama ekip hem Linuz için hem de Xbox 360 ve Xbox One için kollarını sıvamış durumda. Windows ve Mac OSX kullanıcıları şimdilik Cobalt indirme ayrıcalığına sahip ilk grup.

Cobalt'ın kendine has oyun zevkini sahip olduğu farklı oyun modları belirliyor. Modlar arasında geçiş yapsanız da oyunun uzun süre elinizden düşmeyeceğinizi siz de fark edeceksiniz. Birbirinden eğlenceli olan bu modlar şu şekilde:

Capture the Plug: Başka oyunlardan bildiğimiz Capture the Flag ile aynı olan bu modda amacınız rakip takımın flamasını kendi üssünüze getirmek.
Deathmatch: Herkesin birbiriyle mücadele ettiği bir arena modu.
TeamStrike: Counter-Strike oyunundan ilham alınmış bir takım savaşı.
Survival: En uzun hayatta kalanın kazandığı oyun modu.
Adventure: Tek kişilik bir senaryo modu.

Oyunun ne derece aksiyon olduğunu size ana karakterin ismi, Metal Face (Metal Surat) bile anlatıyor. Sidecroller aksiyon olarak nitelendirilen bu oyun sadece silahlarla dönmüyor. Zaman yavaşlatma, taklalarla mermilerden kaçma, kapma ve yumruklama gibi hareketler yakın dövüş dinamiklerine renk katarken birlikte oynadığınız takım arkadaşlarıyla da kombo saldırılar gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Cobalt indirmek isteyen ahali aslında Gamescom 2013 lansmanından beri bu anı bekliyordu. Oyunu oynamak isteyenler bizden de Cobalt'a ulaşıyor.

YORUMLAR