Tor Browser 10.0.06 (Mac)

Tor Browser

Tor Browser
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    13,862

  • Üretici

    Tor

İnternette anonim gezerek hem daha güvende olabilir, hem de erişimi engelli sitelere ulaşabilirsiniz.

Tor ile sanal bir ağda anonim bir kişi olarak gezerek hem daha güvenli hem daha özgür bir internet deneyimine ulaşabilirsiniz. Tor sayesinde internette kimliğiniz ve ziyaret geçmişinize dair iz bırakmadan en güvenli şekilde gezebilirsiniz. İnternet tarayıcıları, anlık mesajlaşma servisleri, uzaktan yönetim araçları için tercih edilebilir.  

Tor gazetecilerin istihbaratlarını gizlemek, devlet ve askeri kurumların güvenliklerini artırmak için tercih ettikleri bir servis. Tor istenirse bir uzaktan ağ yöneticisi görevi görerek kendi sanal ağınızı (VPN) sağlar. Örneğin; bir işyerindeki bilgisayarlara uzaktan erişilerek hangi çalışanların nelerle uğraştığı takip edilebilir.

Açık kaynak olarak geliştirilen Tor internet servisleri tarafından takip edilmenizi engelleyerek trafik analizlerinin dışında kalmanızı sağlar. Bu analizler hangi sitelere girdiğinizi, geçirdiğiniz süreleri, internete girdiğiniz kaynak ve yeri kaydeder. Bu analizler gerekli gibi görünse de kişisel güvenliğinizi tehdit edebilir. Tor sayesinde internette anonim bir kişi olarak iz bırakmadan gezersiniz.

Tor farklı IP adreslerinden bağlanmanızı sağladığı için yasaklanmış sitelere erişim için yararlanılan bir yazılımdır. Farklı sebeplerle engellenmiş sitelere güvenli bir ağdan ulaşmanızı sağlar. Tor projesi kullanıcı ve kurumların güvenliklerini artırdığı gibi özgürlüklerini de artırabilir.

Önemli! Tor'un kurulumu ve kullanımı ile ilgili detaylı bilgilere bu sayfadan ulaşılabilir.

YORUMLAR