Mobil Oyunlar 37

WWE Immortals WWE Smackdown sevenlere farklı bir oyun keyfi takdim eden Immortals ile sevdiğiniz pankreas güreşçileri mütolojik karakterlere dönüşüyor. Mobil için özel çıkan bu oyunda amacınız elbette karşınızdakini evire çevire dövmek, ama bu sefer işin

WWE Immortals

WWE Smackdown sevenlere farklı bir oyun keyfi takdim eden Immortals ile sevdiğiniz pankreas güreşçileri mütolojik karakterlere dönüşüyor. Mobil için özel çıkan bu oyunda amacınız elbette karşınızdakini evire çevire dövmek, ama bu sefer işin içine dokunmatik kontroller ve doğa üstü güçler ekleniyor. Üstelik karakterlerin tamamı orjinal WWE ekibinden oluşuyor.

Adventure Time Game Wizard

Adventure Time serisi mobil platformda büyük başarı yakaladı ancak PAX 2014'te sergilenen bu oyun bambaşka bir deneyim sunuyor. Nintendo Remix oyunlarındaki gibi serbest harita tasarımı yapabildiğiniz bu platform oyununda bu da yetmezmiş gibi kareli deftere yaptığınız çizimleri fotoğrafla oyuna aktarıp da tasarım yapabiliyorsunuz. Oyun tasarımına meraklı gençler için bir numaralı tavsiyemiz.

2-bit Cowboy

Game Boy oyunlarına saygı duruşu olarak tanımlayabileceğimiz 2-bit Cowboy, Crescent Moon Games'in başarılı platform oyunlarından sadece biri. Ama özgün western havasına Mega Man tarzı bir oynanış katmasıyla bu oyun bizi kendine aşık etti. Son derece basit olsa da takdir edilesi birçok şeyin harika bir kompozisyonunu sunan oyun, sidescroller aksiyon oyunları sevenlerin ilgisini çekecektir.

Flockers

Worms serisinin yapımcıları olan Team 17 kuzuların koyunların canlarına kıymaya doyamamış ki böyle bir oyunla yine karşımızdalar. Lemmings serisine benzer bir şekilde yığınları kontrol etmeniz gereken bu oyunda bir önceki isimde olduğu gibi kafileyi kurtarmak yerine her birini öldürmeniz gerekiyor. Testereler, kazıklar, toplar ve farklı birçok silah bu yolda size yardımcı olacak.

LEGO BIONICLE

Çocuğunuza LEGO koleksyonunu gösterdiniz ve o yeterince ilgi göstermedi mi? Belki de dijitalden başlatmakta yarar vardır. LEGO BIONICLE serisinin mekatronik canavarlarını oyun dünyasına aktaran bu çalışma son derece kullanıcı dostu ve ücretsiz olduğu kadar uygulama içi satın alma seçeneklerinden de yoksun. Diyeceksiniz ki, LEGO kendi reklamını yaptığı için böyle. Belki evet, ama kimsenin kredi kartını yakmayacak eğlenceli bir oyun da yapmışlar.

Spoiler Alert

Sonsuz koşu oyunları fiyaskosunda bu güne kadar denenmemiş iş kalmadı derken Spoiler Alert kalıpların dışında bir iş çıkartmayı başarıyor. Tersten işleyen bu oyunda zamanı yavaştan geriye sarıyorsunuz. Dolayısıyla prensesi terk edip son canavarı hayata döndürüyoruz ve yol içerisinde bozulan her şeyi onararak başlangıç noktasına ulaşmaya çalışıyoruz. Başta oldukça farklı gelse de zamanla sadece sağdan sola gittiğiniz bir oyunmuş gibi hissetmeye başıyorsunuz.

YORUMLAR