2-bit Cowboy

2-bit Cowboy

kullanıcı
  • Lisans
  • TOPLAM İNDİRME 384
  • DOSYA BOYUTU 24.00 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Crescent Moon Games

2-bit Cowboy, eski Game Boy oyunları tarzına sahip aksiyon dolu bir platform oyunudur.

Nintendo'nun altın çağlarında ilk Game Boy el konsolunu çıkarması üzerine birçok klasik oyunla karşılaşmış, hepsini nostalji damarlarımızın en derinine gömmüştük. Mobil kulvarda da retro tarzı benimseyen birçok bağımsız oyun geliştiricisi gün aşırı yeni oyunlarıyla kullanıcıların kalbini kazanmaya çalışıyor. Ne yazık ki işin sadece grafikte bitmediğini hatırlatan, oynanışıyla da sizi eski zamanlara götüren yapımları çok nadir görüyoruz. Bugün ise şanslı gününüz, çünkü 2-bit Cowboy her şeyiyle o zamanların platform oyun tarzını benimsemiş, inanılmaz eğlenceli bir oyun.

Bu iki boyutlu kasabanın yeni bir şerifi var: sizsiniz! Yapacak onlarca iş arasında belinize yerleştirdiğiniz silahınızla vahşi batının en tehlikeli kovboyu olmaya hazır mısınız bir bakalım. Vahşi batı teması denince herkesin aklına at hırsızları, berduşlar ve bolca altın gelse de, inanın 2-bit Cowboy'da bunların fazlası var. Bir aksiyon oyunu olmasına rağmen 2-bit grafikleriyle sizi maceraya sürükleyen bu oyunda diler kovboy, dilerseniz kadın kovboy oluyorsunuz. Kadın kovboyun havası bir başka, benden söylemesi. Üstelik bu grafiklerde bile karakter kişiselleştirme imkanı olarak şapkalar, bandanalar veya maskeler gibi onca eğlenceli kıyafetle kendi tarzınızı yaratabiliyorsunuz.

Bölüm tasarımları oldukça eğlenceli olmakla birlikte uzunluk bakımından gayet tatmin edici seviyede. Bölümlerde kötü adamları kovalarken bir yandan da hazineleri topluyor, sonrasında kasaba barlarında içkilerinizi yudumluyorsunuz. 2-bit bir dünyada vahşi batının tüm imgelerini bulabilmek insanın gerçekten yüzünü güldürüyor.

Aksiyon demişken 2-bit Cowboy'un son derece basit kontrollerinden birisi de belinizdeki silahı ateşlemek. Kötü adamları avlayacaksanız biraz can yakmalısınız, öyle değil mi? Sadece yön tuşları, zıplama ve ateş etme kontrolü bulunan oyunda kötü adamlara haddini bildirmek, vahşi bir boğayı evcilleştirmek kadar kolay. Evet! Dilerseniz atınıza atlayıp gidiyorsunuz, dilerseniz de vahşi bir boğayla kapışıp onu evcilleştiriyorsunuz. Sonra da doğruca gün batımına...

Mobil cihazlarında platform oyunu oynamayı seven tüm oyuncular için biçilmiş kaftan olan 2-bit Cowboy'un 2 TL'lik fiyatına aldırmayın, verdiğiniz paranın hakkını verecek sayılı platform oyunlarından birinin incelemesini okuyorsunuz.

ARTILAR

Son derece eğlenceli ve basit oynanış

Gerçek 2-bit retro grafikler

Oyun içi mini aktiviteler

EKSİLER

Kısa soluklu bir macera