Mobil Oyunlar Bölüm 31

Werewolf Tycoon Şehirlerin vazgeçilmez yeşil beldeleri olan parkların gece vakti tekinsiz bir ortama dönüştüğü hiçbirinizin gözünüzden kaçmamıştır. Peki bu tekinsizliğin sebebi olacağınız bir oyun olduğunu söylesek ne dersiniz? Werewolf Tycoon tam da bu r

Werewolf Tycoon

Şehirlerin vazgeçilmez yeşil beldeleri olan parkların gece vakti tekinsiz bir ortama dönüştüğü hiçbirinizin gözünüzden kaçmamıştır. Peki bu tekinsizliğin sebebi olacağınız bir oyun olduğunu söylesek ne dersiniz? Werewolf Tycoon tam da bu rolü üstlenmenizi sağlıyor. Çalıların arasından çıkarak gelen geçen vatandaşı midenize indirirken gazetecilere de yakalanmamaya özen gösterin, yoksa etrafı askerler de sarmalamaya başlıyor. Onların da mı gücü yetmiyor? Çok mu yeteneklisiniz? Uzaylılar bile peşinize düşecek diyorum, başka bir şey demiyorum!


Dustoff Vietnam

Vietman ismini bir eğlence unsuru yapmak göze hoş gelmese de bu oyun kendi çapında eğlenceli bir iş çıkartıyor. Muson ormanlarında helikopterinizle Metal Slug tarzı bir aksiyon cümbüşü sizi beklerken rehine kurtarma operasyonları da gerçekleştirmeniz gerekiyor. 2 boyutlu ve 3 boyutlu farklı bölüm tasarımları oyun dinamiklerini esnek kılarken Minecraft tarzı bloklu tasarım da tadından yenmeyecek bir görsellik sunuyor. Hava taaruzuna bayılıyorsanız ve arcade tarzı bir eğlence sizi çekiyorsa kaçırmayın!


World of Tanks Blitz

Dünya'yı kasıp kavuran free-to-play oyunlarından biri olan World of Tanks Blitz, uzun bir bekleyiş sonunda Android'e de ulaşmayı başardı. 7'ye 7 kapışılan bir savaş alanında ikinci dünya savaşındaki tank modellerinden birini seçip simülasyona yakın bir çatışma kalitesi yakalayın. PC ile örtüşen bir kaliteye sahip olan oyun, tabletler için özelleştirilmiş kontroller sayesinde hakimiyette yaşayacağınız handikapları tamamen yok ediyor. Grafikler PC kadar iyi olmasa da daha iyi bir oyun performansı için yapılan bu kısıtlama olumlu karşılanacak bir özellik.


THE KING OF FIGHTERS 2012

20. yıldönümünü kutlayan SNK, THE KING OF FIGHTERS 2012 isimli oyunlarını Android kullanıcılarına ücretsiz yaptı. iOS kullanıcıları bu kampanyadan istifade edebilecek mi bilinmiyor, ancak şirketin göstermiş olduğu bu inceliği biz bir kenarda bırakamadık. Mobil dövüş oyunları konusunda ciddi bir oyun açığı varken tokat gibi cevapları sunan SNK, KoF '98 ile seçeneklerin en güzelini sunmuş olsa da 2012 sürümü de grafikleriyle göz öne çıktığı için yeni nesil oyunculara daha cazip gelecektir. Öte yandan bedava sirke de olsa - ki değil - KoF 2012 kesinlikle oynanması gereken bir dövüş oyunu. Mobilde bundan iyisini öpün de başınıza koyun!


Godfire: Rise of Prometheus

Gerek ismiyle gerek oynanışıyla God of War serisini taklit eden ve bunu saklamakla da uğraşmayan Godfire: Rise of Prometheus, orjinal bir oyun olmaktan fazlasıyla uzak. Ne var ki oyun aslında son derece de eğlenceli. Mobil oyun grafiği kalitesi şüphe getirmeyen bir başarıya sahipken etrafta hızlı bir dövüş temposu içinde pata küte savaşmak oldukça eğlenceli. Aksiyonu daha da dramatik kılabilmek için Prometheus'un ismi de anıldığına göre kendinizi tanrı gibi hissetmenize engel olacak tek şey oyun içerisinde fiske yemeyi bekleyen mahlukatlar.


Bitcoin Billionaire

Tıkladıkça bitcoin kazandıran bir oyun felsefesi yaratan Bitcoin Billionaire, gerçek para kazandırmadığı gibi sanal parayı da cüzdanınıza sokmuyor. Oyun içi para kazanmayı hedeflediğiniz bu oyunda ekranı her tıkladığınızda oyundaki karakter deliler gibi klavye tıklayarak hacklermişçesine para kazanıyor. Sonra kazandığınız paralarla arkadaşın kıyafeti, saç kesmi, bilgisayarın kalitesi ve ofisin içindeki aksesuarlar satın alınarak düzenlenebiliyor. Bu kadar basit anlattığıma bakmayın, bu oyunşu an deliler gibi oynanıyor.


YORUMLAR