ROBLOX 1.0 (web)

ROBLOX

1.0
ROBLOX
ÜCRETSİZ
46  
10  
11  
4  
9  
kullanıcı
 • DİL SEÇENEKLERİ

  İngilizce

 • TOPLAM İNDİRME

  110,716

 • Üretici

  ROBLOX Corporation

Roblox ücretsiz ve güvenli MMOG oyunu. Roblox kayıt olun, giriş yapın, oynamaya başlayın. Roblox dünyası sürekli büyüyor!

ROBLOX çocuğunuz için ücretsiz ve güvenli MMOG oyununa sahip ol! 8-18 yaş arasındaki çocukları hedefleyen MMORPG oyunu Roblox indirerek ve indirmeden oynama seçeneği sunuyor. Dolayısıyla Roblox APK indirme, Roblox ücretsiz indirme gibi aramalar yapmanız gerekmiyor, doğrudan yukarıdaki Roblox indir bağlantısıyla Roblox oyununu bilgisayarınıza kolayca indirebilirsiniz.

Roblox aslında bir tür kendi oyununu yaratma oyunu olarak adlandırılabilir. Size çeşitli birleştirme seçenekleri sunan oyun, gerisini oyuncuya bırakıyor. Böyle olunca oyuncular istedikleri macerayı Roblox üzerinde yaratabiliyorlar ve arkadaşlarıyla oynayabiliyorlar. İşi eğlenceli kılan taraf da muhtemelen burası. Hem arkadaşlarınızla yeni şeyler yapıyorsunuz hem de yapabileceklerinizin sınırı gerçek anlamda yok.

Çocukların oyun oynamalarını, yaratıcı olmalarını, hayal edebilecekleri her şeyi olmalarını sağlayan sanal bir evren olan Roblox’da milyonlarca oyuncu bulunuyor. Global bir geliştirici topluluğu tarafından oluşturulan milyonlarca sürükleyici üç boyutlu dünyada hayal etme, yaratma, eğlenme her şey var. 18 yaş altındaki çocuklar, gençler için en iyi eğlence platformlarından biri.

Roblox’ta ücretsiz kayıt olduktan sonra ücretsiz oynayabileceğiniz birçok oyun var. Akıllı telefon, tablet, bilgisayar, oyun konsolu, istediğiniz cihazda oynayabileceğiniz birbirinden güzel oyunlar mevcut. Oyunlar farklı kategorilere ayrılmış. Popüler (Roblox’ta en çok oynanan oyunlar), en çok puanlananlar (Roblox’ta en beğenilen oyunlar) dışında retro, öğretici, etkileşimli, rol yapma, macera, spor, oyuncak, simülasyon ve daha birçok kategori mevcut. Catalog sayfasından oyunlarda kullanabileceğiniz karakterleri satın alabiliyor, Create sayfasından kendi dünyanızı oluşturabiliyorsunuz.

Roblox oyununun geliştiricileri platformu güvenli kılmak adına birçok ayar sunuyor. Ebeveynler için avatar kıyafet tespiti (çocukların uygun kostümler giyip giymediğini tespit ediyor), bildirim sistemi (kötüye kullanımı bildir seçeneğiyle uygunsuz sohbet mesajları ve içerikler bildirilebiliyor), sohbet filtreleri (uygunsuz içeriği proaktif olarak kaldırmak için hem insan hem de yazılım denetimi içeren sohbet filtresi), özelleştirilebilir ebeveyn kontrolleri (online sohbeti sınırlama, devre dışı bırakma veya oyunlara erişimi kısıtlama gibi) sunmasıya Roblox, çocuklar ve gençler için en güvenli oyun platformu olduğunu gösteriyor.

Roblox Kayıt Olma - Roblox Nasıl Kayıt Olunur?

Roblox oyununu indirmeniz için öncelikle roblox.com adresi üzerinden kayıt olmanız gerekiyor. Yaş, kullanıcı adı, şifre ve cinsiyet bölümünü doldurup Sign Up’a tıklayarak Roblox kayıt olma işlemini tamamlıyorsunuz.

Roblox İndirme - Roblox Nasıl İndilir?

Roblox’a kayıt olma işlemini tamamladıktan sonra profiliniz karşınıza çıkacak. Games sayfasına tıklayarak oyunlara ulaşabilir, download ile oyunları ücretsiz olarak bilgisayarınıza, mobil cihazınıza veya diğer aygıtlarınıza indirebilirsiniz.

 

Roblox Sistem Gereksinimleri

Roblox bilgisayarda ve mobilde oynamak için gerekli donanım (sistem gereksinimleri) ise şöyle:

İşletim Sistemi Gereksinimleri

 • PC/Windows: Windows 7, Windows 8/8.1 veya Windows 10. (Windows 8/8.1’de Roblox’u masaüstü modda çalıştırmanız gerekiyor.)
 • Mac: Roblox istemcisi 10.7 (Lion) ve daha üzeri, Roblox Studio macOS 10.10 (Yosemite) ve üzerine kurulabilir.
 • Linux: Linux’de desteklenmez.
 • Mobil: iOS 8 ve üzeri çalıştıran iPhone 4s ve iPad 2 yukarısı, Android 4.4 ve üzeri çalıştıran birçok cihaz.
 • Chrome OS: Chrome OS sürüm 53 veya üzeri (Öncelikle cihazınızda Google Play Store’u etkinleştirmeniz gerekir.)

Sistem Donanım Gereksinimleri

 • Ekran Kartı: DirecX 9 minimum ve Shader Model 2.0 (En iyi performans için ayrı ekran kartına sahip 5 yaşından küçük bilgisayar veya dahili ekran kartı olan 3 yaşından küçük dizüstü bilgisayar öneriliyor)
 • İşlemci: 1.6GHz veya daha yüksek saat hızında çalışan 2005 sonrası işlemciler. (Eski AMD işlemcilerde bazı sorunlar çıkabilir.)
 • RAM: Windows 7, Windows 8 veya Windows 10’da en az 1GB bellek
 • Depolama Alanı: Roblox yüklemek için en az 20MB boş alan olması gerekir.

 

YORUMLAR