Deadlight (windows)

Deadlight

Deadlight
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Deadlight zombilerle dolu bir platform oyunudur

Deadlight oyunculara heyecanlı anlar yaşatmayı hedefleyen aksiyo - platform oyunu türünde bir zombi oyunu.

Post apokaliptik bir dünyaya konuk olduğumuz Deadlight'ta Randall Wayne adlı kahramanımızın hikayesi konu alınıyor. 80'li yıllarda ortaya çıkan bir zombi kıyameti Amerika'yı kısa süre içerisinde yüzlerce yıl geriye götürüyor. Medeniyet çökerken temel ihtiyaçları karşılamak bir ölüm kalım mücadelesi haline dönüşüyor. Kahramanımız ise bu kıyamet içinde izini kaybettiği ailesini bulmak için mücadele ediyor. Bize düşen görev ise hayatta kalmasını sağlamak.

Deadlight, klasik 2 boyutlu platform oyunlarındaki yapıyı biraz değiştiriyor ve 3 boyutlu sahnelere de yer veriyor. Bu nedenle oyun kendisini 2.5 boyutlu bir oyun olarak tanımlamakta. Oyunda zombilerle savaşabilsek de her zaman için en akıllıca çözüm savaşmak olmayabiliyor. Gizlice hareket ederek zombileri atlatabiliyor, önemli kaynakları kullanmaktan kaçınabiliyoruz.

Deadlight'de karşımıza çeşitli bulmacalar çıkıyor, bu bulmacaları çözerek hikaye boyunca ilerliyoruz. Oyunun çok uzun sürmediğini belirtmekte fayda var. Deadlight'ın minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- Windows 7 işletim sistemi

- 2.4 GHz Intel Core 2 Duo işlemci

- 2 GB RAM

- 512 MB video belleğe ve Shader Model 3 desteğine sahip ekran kartı

- DirectX 9.0c

- 5 GB boş depolama alanı

- DirectX 9 uyumlu ses kartı

YORUMLAR