Doomsday Engine 1.15.5 (windows)

Doomsday Engine

Doomsday Engine
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DOOM oyunun kaynaklarını geliştirerek klasik FPS grafiklerini HD görüntülere taşıyan ücretsiz bir grafik motoru.

DOOM oyunu bugün eski itibarını korumuyor olsa da zamanında oyunseverler üzerinde bıraktığı etki muazzamdı. Bu nedenle 1999 yılında kollarını sıvayan Jaakko Keränen, Heretic ve Hexen gibi ünlü oyunların kullandığı bu grafik motorunu geliştirme kararı aldı. Çalışmaya katkı sağlayan kullanıcılar ile birlikte daha kaliteli bir yapıya ulaşan Doomsday Engine, eski grafiklerden ödün vermeyen ama daha temiz görünen dünyaları inşa etmenize olanak tanıyor.

Modüler bir yazılım mimarisine sahip olan bu grafik motoru oyun mantığını render, ses, ağ ve benzeri alt sistemlerden ayırabiliyor. Bu nedenle plugin aracılığıyla farklı oyunlar için ortak bir grafik motorunun çalışmasına olanak sağlanmış oluyor. Bu altyapıyı oluştururken klasik 2.5 boyutlu oyunların tamamını çalıştırıp günümüzde de oynanabiir kılan bir sistem yapısı oluşturulmak isteniyor.

DOOM oyununun geliştirilmiş kaynak kodu olarak da adlandırabileceğimiz Doomsday Engine, Unix tabanlı tüm işletim sistemlerinin destekleyebileceği bir oyun formatı oluşturmanızı mümkün kılıyor. Özellikle yeni oyun modları yapmak isteyenler için işe yarayabilecek olan bu araç ile büyük oyun klasiklerini de yeni bilgisayarınızda sıkıntısız bir şekilde çalıştırabileceksiniz. Windows bilgisayarlarınıza bu grafik motorunu ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

YORUMLAR