JPEGsnoop 1.7.0 (windows)

JPEGsnoop

JPEGsnoop
ÜCRETSİZ
İndir 0.53 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

JPEGsnoop, bir fotoğrafın doğrudan fotoğraf makinesinden mi çıktığını yoksa bir resim düzenleme aracıyla elden mi geçirildiğini ayırt etmenize yarıyor.

Fotoğraflarda oynama yapmanın kökenleri, belki de fotoğrafçılık kadar eskilere dayanıyor. Özellikle de Photoshop programı kullanılarak fotoğraflarda oynama yapma giderek yaygınlaşıyor. Aslında aracın sırrı, her JPEG dosyasının üst bilgisinde yer alan ve sıkıştırmalar esnasında kullanılan niceleme parametrelerini incelemesinde yatıyor.

Fotoğrafı JPEGsnoop'a yükledikten sonra program JPEG dosyasında bulunan bütün bilgiyi listeleyecektir. Menünün sonundaki "Searching Compression Signatures" tan hangi programla üzerinde oynandığını görüntüleyebilirsiniz.

JPEGsnoop'un pek çok dijital fotoğraf makinesi modeli için devasa bir arşivi bulunuyor. Buraya kendi makinenizin modelini de eklemeniz mümkün. Fotoğraf makinenizle çekilmiş bir fotoğrafı araca yükledikten sonra "Add Camera/SW to DB" ye tıklayın. Eğer MJPEG biçimindeyse, araç AVI dosyalarını da inceleyebiliyor. Bunun için "File / Open Image" e tıklayıp "File type" ı "AVI" olarak değiştirmelisiniz. Devamında ise "Tools / Image Search FWD" ye tıklayınız.

YORUMLAR