Legends of Honor (windows)

Legends of Honor

Legends of Honor
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Legends of Honor, orta çağda geçen tarayıcı tabanlı bir online strateji oyunudur.

Legends of Honor, mobilde veya Facebook üzerinden karşılaştığımız online strateji ve çiftlik oyunlarından tanıdığımız ünlü stüdyo Goodgame'in çıkardığı bir başka strateji oyunu olarak belki de şimdiye kadar aradığınız tek oyun olabilir! Halihazırda her iki ortamda da birçok oyuncusu olan kaliteli yapımlarıyla Goodgame beklenen hizmeti sonunda bilgisayar ortamına da taşımış gibi görünüyor. Üstelik oyunu indirmeden, çok kısa bir kayıt işlemiyle tarayıcınız üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Legends of Honor online bir strateji oyununundan beklediğiniz her şeyi veriyor: şehir geliştirme, kaynak yönetimi, karakter sistemi, binlerce oluşturulabilir ordu seçeneği ve can alıcı noktası olan PvP oynanışı. Ancak oyunu diğer stratejilerden ayırabilecek özelliği kesinlikle 3 farklı birlik sistemi olmuş. Game of Thrones çağrışımı yapan Warriors of the Wild Lands, Order of the Golden Claw ve Knights of Ash and Shadow birliklerinden birini seçerek oyuna başlıyorsunuz ve seçiminize göre oyun tamamen değişiyor.

Birlik seçimine göre kalenizin bayrağından tutun kumandan karakterlerin özelliklerine kadar farklı bir şekilde oyuna başlıyorsunuz. Bu elbette PvP ağırlıklı bir oyun için büyük bir artı olmuş, oyunun online olduğunu düşünürsek dünyanın dört bir yanından herkesin aynı kaynaklara, kalelere ve ordulara sahip olması maalesef bu devirde artık işlemiyor. Sene 2016 oldu yani.

PvP ağırlıklı oynanış denildiğinde diğer strateji oyunlarından anımsayacağınız üzere keşif esnasında düşman veya komşu birliklerle karşılaşıyor, düşmanları yenerseniz farklı kaynak ve şehir geliştirme modelleri elde edebiliyorsunuz. Bu da bir bakıma strateji oyunlarının klasik "kaynak bul, şehrini geliştir" kavramını öne taşıyor. Çünkü kendi bölgeniz içinde edinebileceğiniz kaynaklar sınırlı, bu nedenle haritada keşfe çıkmalı ve düşmanlarla karşılaşmaya hazır olmalısınız.

Genellikle orta çağda geçen savaşları yansıtan oyunda bahsettiğim 3 farklı birlik her anlamda size farklı avantajlar sağlıyor. Orduların kullandığı silahlardan kaynak yönetiminize kadar değişkenlik gösteren sistem sayesinde daha uzun soluklu bir oynanışı hedefleyebiliyorsunuz. Veya tam tersi olarak sıkıldığınız zaman başka bir birlikle oyuna başlayıp, onların da kendine has oynanışını öğrenebilirsiniz.

Legends of Honor her ne kadar grafiksel kalite, arayüz sunumu ve oyun içi destek konusunda kendinden ödün vermese de oyun içi satın alma ögeleri çok çok fazla. Ve anladığım kadarıyla bunların oyuna etkisi de büyük oluyor. Herhangi bir kaynak gelişimi veya kale yapılandırmasında harcayacağınız gerçek parayla kısa bir sürede çok gelişmiş bir yerleşkeye sahip olabiliyorsunuz. Buna da artık online strateji oyunlarının laneti mi diyelim, ne diyelim?

Buna rağmen Legends of Honor son zamanlarda karşılaştığımız en kaliteli online strateji oyunlarından biri oldu. Eğer bu türe merakınız varsa ve kaliteli bir oyun oynamak istiyorsanız hemen sayfanın başındaki 'Hemen Kaydol' tuşuyla oyunun sayfasına gidebilirsiniz.

ARTILAR

PvP ağırlıklı

Sürekli güncel tutuluyor

Dinamik sınıf ayrımı

EKSİLER

Oyun içi satın alma elementleri çok fazla

Arayüzde gecikme sorunu var

YORUMLAR