LoL (League of Legends) Benzeri Oyunlar

LoL (League of Legends) benzeri oyunlar arayan oyuncular için harika yapımların yer aldığı bir liste hazırladık. Bu oyunlar ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.

LoL (League of Legends) benzeri oyunlar neler? Milyonlarca oyuncu tarafından oynanan MOBA türündeki yapımdan sıkıldıysanız ve bu nedenle yeni bir oyun arıyorsanız, hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. Hazırladığımız liste sayesinde yeni oyunlar keşfedebilirsiniz.

League of Legends aylık 100 milyonu geçkin aktif oyuncusu olan son derece popüler bir oyundur. Dünya genelinde popüler olan bu video oyununu çok uzun zamandan beri oynuyorsanız, çok fazla maç kaybediyorsanız veya çok kötü oynadığınızı düşünüyorsanız eğlenmekten ziyade sıkılabilirsiniz.

League of Legends ile İlgili Terimler ve Anlamları
OYUN

League of Legends ile İlgili Terimler ve Anlamları

Riot Games tarafından 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülen League of Legends isimli oyun, günümüzün en çok rağbet gören çevrimiçi oyunlarından biri olmaya devam ediyor.

Bu listede önereceğimiz LoL (League of Legends) gibi oyunlar ile küçük bir mola vermek iyi bir fikir olabilir.

LoL (League of Legends) Benzeri Oyunlar Listesi

  • Dota 2
  • Smite
  • Heroes of the Storm
  • Paladins
  • Battlerite Royale
  • Overwatch
  • Valorant
  • Apex Legends
  • Arena of Valor
  • Mobile Legends: Bang Bang

Bu listede League of Legends'tan sıkılanlar için en harika League of Legends alternatiflerini sıralayacağız. League of Legends'tan biraz uzaklaşmak istiyorsanız bu oyunları inceleyebilirsiniz. İşte League of Legends tarzı oyunlar!

1. Dota 2

Çok uzun zamandan beri League of Legends ve benzeri oyunlarla içli dışlı olduğunuzu düşünüyorsanız kuvvetle muhtemel Dota 2'nin ismi kulağınıza çarpmıştır. Dota 2, League of Legends'tan farklı olarak daha gelişmiş bir mekanikliğe sahiptir. Dota 2'nin League of Legends'tan daha zor bir oynanışa sahip olduğu, iki oyun arasında bir karşılaştırma yapan oyuncuların çoğunun ortak görüşüdür.

2. Smite

League of Legends ile çok benzer olan Dota 2'nin aksine League of Legends'tan çok daha farklı bir oyun istiyorsanız Smite'ı kontrol etmenizi öneririz. Yukarıda bahsettiğimiz iki oyuna kıyaslandığında göze çarpan en önemli fark kamera açısıdır. Bu video oyununda third person shooter kullanıldığı için bazı düşmanlar görülemeyebiliyor.

3. Heroes of the Storm

Heroes of the Storm'ta her maçta toplamda 10 oyuncu olur, bu oyuncular eşit bir şekilde iki takıma ayrılır. League of Legends gibi kuş bakışı görünümüne sahiptir. MOBA oyunlarının video oyunlarının çok fazla ciddiye alındığını düşünüyorsanız bu oyun sizin için mükemmel bir seçim olacaktır. 

Bu video oyununu oynayanların tamamının amacı eğlenmek olduğu için moral bozma gibi olumsuzluklara rastlanılmıyor.

League of Legends'ta da olduğu gibi aralarında seçim yapabileceğiniz geniş bir şampiyon yelpazesi vardır. Heroes of the Storm şampiyonları, League of Legends'ta da olduğu gibi birbirinden çok farklı şampiyonlardır.

Bu şampiyonların kendince rolleri ve zorluk derecesi vardır. Oyunun amacı hemen hemen League of Legends ile aynı olsa da çok daha farklı bir video oyunu oynuyormuşsunuz hissine kapılabilirsiniz.

4. Paladins

Evil Mojo Games tarafından geliştirilen Paladins, 8 Mayıs 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Yayıncılığını Hi-Rez Studios'un üstlendiği video oyunu, dünya genelinde milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor. Oyunda çeşitli şampiyonlar bulunuyor ve her şampiyonun kendine has yetenekleri mevcut. Başarılı yapımı ücretsiz olarak indirebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

5. Battlerite Royale

Çok sayıda oyuncu tarafından oldukça beğenilen bir yapım olan Battlerite Royale, Stunlock Studios tarafından geliştirildi ve yayımlandı. 2018 yılının eylül ayında yayımlanan yapım, battle royale ve MOBA türlerini birleştiriyor. Çeşitli karakterlerin yer aldığı oyunu ücretsiz olarak indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

6. Overwatch

Blizzard Entertainment tarafından yayımlanan Overwatch, oyuncuların uzun saatler boyunca keyifli vakit geçirmesine olanak tanıyor. Çok sayıda karakterin yer aldığı oyunda her karakterin kendine has yeteneği bulunuyor. Kısa süre içerisinde tüm dünyada çok popüler hale gelen yapımı oynayabilmeniz için belirli bir ücret ödeyerek satın alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

7. Valorant

Eğer League of Legends'tan sıkıldıysanız ve FPS türünde LoL gibi bir oyun arıyorsanız Valorant'a bir şans verebilirsiniz. Riot Games'in FPS oyunu Valorant, sahip olduğu başarılı oynanış sistemi ile dikkat çekiyor. Ücretsiz olarak sunulan yapımı çok fazla sayıda oyuncu oynuyor. Rekabetin ön planda olduğu oyunda çeşitli karakterler mevcut. 

8. Apex Legends

Sahip olduğu kaliteli grafikler ve başarılı oynanış sistemi ile dikkatleri üzerinde toplayan Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirildi. Yayıncılığını Electronic Arts'ın üstlendiği video oyununda çeşitli yeteneklere sahip çok sayıda karakter bulunuyor. 88 Metacritic puanına sahip olan yapımda uzun saatler boyunca keyifli vakit geçirebilirsiniz.

9. Arena of Valor

Android veya iOS işletim sistemine sahip olan cihazınız üzerinden LoL tarzı bir oyun arıyorsanız Arena of Valor'a bir şans verebilirsiniz. 5'er kişilik iki takımın gerçek zamanlı olarak olarak mücadele edebilmesine imkân tanıyan yapımı ücretsiz olarak indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz. MOBA türündeki yapımda tıpkı diğer yapımlarda olduğu gibi çeşitli karakterler bulunuyor ve her karakter kendine has yeteneklere sahip.

10. Mobile Legends: Bang Bang

Dünya çapında çok büyük bir popülerlik elde eden Mobile Legends: Bang Bang, Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar için geliştirilen bir MOBA oyunudur. Kaliteli grafikleri ve kolay oynanış sistemi ile dikkat çeken mobil oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz. 5'er kişilik iki takımın mücadele ettiği yapımda amaç rakibin kulesini yıkmak.

YORUMLAR