Microsoft Snip (windows)

Microsoft Snip

Microsoft Snip
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Microsoft Snip, Windows bilgisayar ve tablet kullancılarına yönelik gelişmiş ekran görüntüsü alma uygulaması.

Microsoft Snip, Windows bilgisayar ve tablet kullanıcıları için hazırlanmış gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken ekran görüntüsü alma uygulaması olarak öne çıkıyor. Windows işletim sistemiyle birlikte gelen ekran alıntısı aracına göre çok daha modern yapıda ve ekstra fonksiyonlarla karşımıza çıkan uygulama beta aşamasında olmasına rağmen oldukça başarılı.

Windows işletim sistemli bilgisayar ve tablete sahipseniz ekran görüntüsü yakalamak için kullanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz onlarca program var. Hatta işletim sistemiyle önyüklü gelen ekran alıntısı aracı dahi iş görmekte. Microsoft imzasını taşıyan Snip adlı uygulama ise gelişmiş özellikleriyle farklılık yaratıyor. Standart olarak masaüstünüzün ekran görüntüsünü alabilmenin yanında kamera ile çekim yaparak ekran görüntüsü alabiliyor, ekran görüntüsüne açıklama ekleyebiliyor, hatta sesinizi kaydedebiliyorsunuz.

Basit yapıda karşımıza çıkan uygulamada ekran görüntülerinizi doğrudan e-posta yoluyla arkadaşlarınızla paylaşma şansına da sahipsiniz ki zaten uygulamanın amacı bu. Yazılı olarak anlatamadığınız şeyleri sesinizi ve notunuzu eklediğiniz ekran görüntüsüyle anlatmanız çok daha basit.

Evernote’un Skitch uygulamasına benzeyen ancak dokunmatik ekranlı cihazlarda çok daha rahat kullanım sunan Microsoft Snip, sık sık ekran görüntüsü alanlar için harika bir uygulama. Pratik, hızlı ve de kullanışlı.