Password Corral 4.0.6 (windows)

Password Corral

Password Corral
ÜCRETSİZ
İndir 0.77 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Password Corral, sahip olduğunuz şifrelerin hepsini tek bir yerde şifreleyerke korumanızı sağlayan yararlı ve ücretsiz bir yazılım.

Aklınızda tutmanız gereken şifre ve hesap sayısının çokluğundan dert yanıyorsanız ve saklayabilmek için güvenli bir program arıyorsanız Password Corral aradığınız program olabilir. Ücretsiz olarak sunulan yazılım, tüm şifrelerinizi tek bir şifre ile özel koruma sağlıyor. Programı indirip kurduktan sonra tek bir karışık şifre belirleyerek tüm şifrelerinizin kontrolünü gerçekleştirebiliyorsunuz.

Son zamanlarda internet ortamı git gide güvensiz bir ortam olmaya başladı ve bu durumdan muzdarip pek çok kullanıcı bulunuyor. Otomatik olarak kaydedilip kullanılan şifreler kolayca çalınabildiği gibi, akılda da tutmanın zor olduğunu biliyorum. Bu gibi durumlarda şifrelerinizi hem kimseyle paylaşmamak hem de güvende olmalarını sağlamak için geliştirilen şifre yönetimi programlarından bir tanesini kullanarak sıkıntınızı çözebilirsiniz. Password Corral bunlardan bir tanesi ve kişisel kullanımlar için tamamen ücretsiz olarak sunuluyor.

Şifrelerinizin güvenliğini sağlamak için Blowfish ve Diamond2 şifreleme yöntemi kullanan yazılım, sakladığınız tüm şifreler için kısa açıklama ve yorumlar yazabilmenizi sağlıyor. Ayrıca eklediğiniz şifrelerinize link ekleyerek direkt olarak nerede kullanıyorsanız kolayca istediğiniz ortamlara erişebiliyorsunuz. Programa eklediğiniz şifrelerin korunması için belirli bir süre belirleyerek bu süre sonunda yeniden koruma atayabiliyorsunuz.

Kişiselleştirilebilir bir program olan Password Corral, program üzerindeki yazı boyutları, renkleri ve görünüm seçenekleri gibi ayarları dilediğiniz şekilde düzenlemenize olanak sağlıyor. Tasarım açısından biraz eski kalmasına rağmen kullanımı son derece kolay olan program karışık ve bulunması zor şifreler bulmakta zorlanıyorsanız sizin için rastgele şifreler de oluşturabiliyor.

Teker teker eklemiş olduğunuz şifreleri tekrar şifreleyerek yedekleme yapmanızı sağlayan program böylece bilgisayarınızın başına bir şey gelmesi gibi ihtimallerde tüm şifrelerinizi de kolayca kurtarmanızı sağlıyor. Eğer şifre sayınız 10 veya çok daha fazlaysa, Password Corral işe şifre yönetim ve koruma işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirmek için mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

YORUMLAR