WinContig 1.35 (windows)

WinContig

WinContig
ÜCRETSİZ
İndir 0.84 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sabit diskinizde disk birleştirme işlemlerini hızlıca yaparak sistem bakımını sağlamak için bu ücretsiz programı indirin.

WinContig programı harddiskinizi birleştirmeniz, yani defrag işlemini uygulamanız için hazırlanmış olan ücretsiz uygulamalardan bir tanesi. Zamanla giderek bilgileri daha dağınık tutmaya çalışan mekanik diskler üzerindeki bu dağınık bilgilerin toplanarak bir araya getirilmesi performans artışı sağladığından dolayı kullanıcıların belirli aralıklarla disk birleştirme işlemini yapmaları tavsiye ediliyor.

Windows’un kendi disk birleştirme aracı tüm diski birleştirmeye çalıştığından dolayı oldukça uzun süren işlemler gerçekleştirebiliyor. WinContig programı ise tüm diski değil, sadece sabit diskteki gereken ve dağınık bölümleri birleştirerek zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor.

Diskteki dosyaları profiller altında gruplamanızı da sağlayan program böylece sadece istediğiniz dosya tiplerinin birleştirmeye katılmasını sağlayabiliyor. Aynı zamanda belli aralıklarla, belirlediğiniz tercihlere göre dosya birleştirme işlemlerini otomatik olarak tamamlayabilen WinContig sayesinde sistem bakımı ile sürekli olarak vakit kaybetmeniz engelleniyor.

NTFS dosya sistemini destekleyen program hem kişisel kullanımlar hem de ticari kullanımlar için tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Defragmantasyon işlemini Windows’un kendi aracı yerine bu programla yapmanız size vakit kazandıracaktır. SSD kullanıyorsanız diskinize disk birleştirme yapmamanız gerektiğini ise sakın unutmayın.

YORUMLAR