Dodo Pop 1.4.0.144 (winphone)

Dodo Pop

Dodo Pop
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dodo Pop, Disney'in sevimli kuşu Crash'i evine döndürmeniz gereken renkli bir Windows Phone oyunu.

Dodo Pop, çocuklar kadar yetişkinlerin de eğlenerek oynayacağı tarzda yapılmış onlarca Disney oyunundan biri ve Windows Phone’da da ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor. Türkçe dil seçeneğiyle gelen oyunda hedefimiz bir dodo kuşu olan Crash’e yaşam alanına dönmesinde yardımcı olmak. Bunun için kuşumuzu aralıksız olarak renkli sakız toplarıyla beslememiz gerekiyor.

Disney’in Where’s My Water, Frozen Free Fall gibi tüm platformlarda başarı elde etmiş oyunları arasında en yenisi olan Dodo Pop, temelde üçlü eşleştirme oyunlarından farklılık göstermiyor ancak Disney bizi oyuna bağlamak için bir hikaye ve de son derece renkli, göze hoşa gelen bir oyun ekranı seçmiş.

Oyunun ana karakteri Crash’e evi olan dodo adasına yaptığı yolculukta eşlik ettiğimiz oyunda gökten sürekli olarak yağan sakız toplarını patlatarak ilerliyoruz. Çilek, elma, portakal, limon aromalı sakız toplarından aynı renkte olanları birbiriyle eşleştirerek sadece patlatmış olmuyor, dodo kuşunun evine bir adım daha yaklaşmasına vesile olmuş oluyoruz. Patlattığımız sakız topları yeterli sayıya ulaştığında Crash’i özlem duyduğu yuvasına kavuşturmuş oluyoruz.

Son derece renkli bir bulmaca oyunu olan Dodo Pop’da ücretsiz olarak oynayabildiğimiz 140 bölüm bulunuyor. 140 bölüm boyunca tropik adalarda kuşumuza eşlik ediyoruz. Bölümleri üç farklı zorluk düzeyinde oynuyabiliyoruz ki eğer üçlü eşleştirme oyunları olmazsa olmazlarınız arasındaysa direkt zordan başlamanızı tavsiye ederim.

Dodo Pop, animasyonlarla, hikayeyle benzerlerinden farklılık yaratmayı başarmış. Disney’in daha önceki mobil oyunlarını oynamadıysanız dahi üçlü eşleştirme türünde bulmaca oyunlarını seviyorsanız hoşunuza gidecektir.