March of Empires (winphone)

March of Empires

March of Empires
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

March of Empires, Gameloft'un Türkçe online oynanabilir olan yeni strateji oyunu.

March of Empires, Gameloft’un Türkçe dil desteğiyle gelen yeni online strateji oyunu. Bölgeleri tek tek fethederek en güçlü krallık olduğumuzu göstermeye çalıştığımız oyunda tek başımıza mücadele verebildiğimiz gibi güçlü ordularla ittifak kurup yenilmez olmanın tadına da varabiliyoruz.

Windows Phone platformunda da resmi olarak karşımıza çıkan March of Empires oyununda Kral, Çar ve Sultan adını taşıyan üç klik yer alıyor. Her kliğin kendine has güçlü ve zayıf noktaları bulunmakta. Kudretli şövalyelerden oluşan Kral, mızraklı savaşçılardan oluşan Sultan ve kendilerini at sırtında savaşmaya adamış korkusuz Çar, seçebildiğimiz klikler arasında. Unvanımızı seçtikten sonra harita seçimi yapmadan doğrudan kalemize giriş yapıyoruz. İlk etapta binaları nasıl kuracağımızı anlatan bir yardımcımız var. Onun direktifleri doğrultusunda savunma ve saldırı ünitelerimizi tanıyoruz. Bir müddet sonra yardımcımız bizi düşman birlikleriyle baş başa bırakıyor. Artık kimseden emir almıyor, kendi stratejilerimizi uygulamaya başlıyoruz.

Animasyonlarla süslenmiş detaylı haritalarda bizlere görsel bir şölen suan March of Empires’ta savaşma ruhu çok başarılı yansıtılmış. Savaş esnasında diğer oyuncularla etkileşimde bulunarak düşmanımızı dört bir koldan alt etmenin hazzını yaşayabiliyoruz. Tabii ki ittifak harbine katılabilmenin yanında teş başımıza da güçlü olduğumuzu göstermenin yolu var.

Atlılar, mızraklı savaşçılar, şövalyelerden oluşan ordularımızla aksiyondan hiç uzak durmadığımız oyunda bölgeleri fethederek ilerliyoruz. Her zafer sonrası topraklarımız genişliyor, hakimiyetimizi artırıyoruz. Dolayısıyla ilk başta bizi küçük gören birlikler bizden korkmaya başlıyorlar.

YORUMLAR