Mirrors of Albion 2.6.0.0 (winphone)

Mirrors of Albion

Mirrors of Albion
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mirrors of Albion, gizli nesne bulma türünde bir Windows Phone oyunu.

Mirrors of Albion, Viktorya dönemi İngiltere’sinde geçen dedektif olarak gizemli olayları çözmeye çalıştığımız bir gizli nesne bulma oyunu ve gerek hikayesiyle gerekse de karakteriyle oldukça ilginç bir yapım olduğunu söyleyebilirim.

Windows Phone cihazımıza ücretsiz indirip oynayabildiğimiz oyunda gizemli bir şekilde ortadan kaybolan kızı bulmaya çalışan bir dedektif yerine geçiyor ve Cheshire Jr. adında gizli görevde bulunan bir polise yardımcı oluyoruz. Görev esnasında çok sayıda yer geziyoruz ve gizli nesneleri bulmayı tamamladığımızda aldığımız anahtarlarla yeni binaların kilidini açıyoruz.

Animasyonlarla süslenmiş eğlenceli bir yapım olan Mirrors of Albion’ın oynanışına baktığımızda oldukça basit olduğunu görüyoruz. Oyunda ilerlemek için tek yapmamız gereken girdiğimiz odada bize kayıp olduğu söylenen nesneleri bulup ortaya çıkarmak. Nesnelerin odaya zekice gizlenmesi ve ilerleyen bölümlerde aynı nesnenin birden fazla oluşu oynunu zorlaştırıyor gibi görünse de aradığımız nesneyi elimizle koymuş gibi bulmamızı sağlayan yardımcı öğeler de bulunuyor. Yardımcı öğe demişke oyunun başlangıcında hem oynanışı anlamamız hem de karakterleri tanımamız açısından bir öğretici bölümü konulmuş. Ancak bu noktada oyunun önemli bir eksikliğinden bahsetmek istiyorum. Oyunun desteklediği 7 dil arasında Türkçe bulunmuyor. Yabancı dil sorununuz varsa hem hikayeyi çözmekte hem de nesneleri bulmakta güçlük çekebilirsiniz.

Yüksek boyutlu mobil oyunlar arasında yer alan Mirrors of Albion gizli nesne bulma oyunlarını sevmememe rağmen oldukça hoşuma gitti. Ücretsiz olması yönünden bir şans vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

YORUMLAR