Telescope 2015.327.736.2295 (winphone)

Telescope

Telescope
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Telescope, Twitter'ın canlı yayın uygulaması Periscope'u Windows Phone'a taşıyan ilk istemci.

Telescope, Twitter tarafından geliştirilen canlı yayın yapma uygulaması Periscope’u Windows Phone cihazımıza taşıyor.

Twitter üzerinden anı canlı olarak takipçilerimizle paylaşmamıza izin veren sosyal ağ uygulaması Periscope, şu anda sadece iOS platformunda bulunuyor ve iPhone / iPad kullanıcıları tarafından ücretsiz indirilebiliyor. İlginç bir şekilde yeni yayınlanan bu uygulama ertesi gün Windows Phone platformunda kendisini gösterdi. Her ne kadar farklı bir isimle ve biraz daha kısıtlı özelliklerle karşımız çıksa da Telescope ilk haliyle kullanılabilecek düzeyde ve Windows Phone 8.1 cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalışmakta.

Twitter’da takipçilerimiz arasından dilediğimiz kişilerle içerisinde bulunduğumuz anı canlı olarak paylaşabildiğimiz, etkileşimde bulanabildiğimiz Periscope’un Windows Phone sürümü Telescope üçüncü parti bir istemci ve tahmin edeceğiniz üzere resmi uygulamadan çok geride kalıyor. Öyle ki ücretsiz indirebildiğimiz uygulama ile sadece kullanıcıları takip edebiliyor ve canlı yayınları görüntüleyebiliyoruz. Uygulama ile şimdilik Twitter’da canlı yayın yapabilmemiz için bir seçenek bulunmuyor. Ancak yakında broadcast yani yayın yapma özelliğinin aktif edileceği geliştirici tarafından belirtilmekte.

Twitter hesabımızı bağlayarak kullanmaya başlayabildiğimiz canlı yayın uygulaması Telescope’un ilerleyen güncellemelerinde canlı yayın yapmanın haricinde kullanıcı arama, profil görüntüleme, mesaj gönderme, ayarları düzenleme gibi önemli özellikler gelecek.

Twitter’ın yeni canlı yayın servisi Periscope’u merak ediyorsanız Telescope’u Windows Phone cihazınıza ücretsiz indirerek bu merakınızı giderebilirsiniz.

YORUMLAR