Disqus

Disqus

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 578
  • DOSYA BOYUTU 0.07 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Disqus

WordPress'in klasik yorum sisteminden sıkıldıysanız, daha gelişmiş özelliklere sahip Disqus yorum sistemini mutlaka denemelisiniz.

WordPress’in standart yorum sistemini beğenmiyorsanız ya da yenilik yapmak istiyorsanız, daha gelişmiş bir yapısı olan Disqus yorum sistemini kullanabilirsiniz.

Şık bir arayüze sahip olan Disqus, sunduğu çeşitli özelliklerle WordPress’in yorum sisteminden daha üstün bir performans gösteriyor. Sosyal ağ hesaplarıyla yorum yapabilme, yorumu sosyal ağlarda paylaşabilme, beğeni sistemi gibi özellikler sunan sistem, kullanmaya değer görünüyor.

Türkçe dil desteği sunan eklentiyi kullanmaya başladığınızda eski yorumların silinmemesi de en büyük avantajlardan biri. WordPress’in kendi yorum sistemiyle senkronize çalışan Disqus eklentisinin kullanımı da gayet basit. Disqus üyeliği aldıktan sonra giriş yaparak, sitenizi ekleyip eklentiyi etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu işlemden sonra kontrol panelinden web siteniz ile alakalı bilgileri ve düzenlemeleri yapmanız yeterli olacaktır. Misafir yorumları, yorumlarda eklenti kullanılması, yorum raporlama gibi çeşitli işlevleri de aynı panel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

WordPress’in yorum sistemiyle senkronize çalışan ve daha gelişmiş bir arayüze sahip olan Disqus eklentisi, mutlaka denemenizi tavsiye edebileceğim eklentilerden biri.