Scope (Periscope)

Scope (Periscope)

(iOS)
Editör Puanı: 4/5
4
Scope (Periscope)
Scope (Periscope)
Scope (Periscope)
Scope (Periscope)
Scope (Periscope)

iPhone ve iPad için Video Paylaşım Uygulaması

Emircan Erdoğan Son güncelleme 4 ay önce

Twitter Tarafından Sunulan Bu Uygulamayla Canlı Olarak Video Paylaşabilirsiniz

Scope (Periscope) iOS, Twitter tarafından özel olarak tasarlanmış olan ve kullanıcılarına canlı video yayınları yapmasına olanak sağlayan bir sosyal paylaşım uygulaması olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde ilgi çekeceğini düşündüğümüz anları, durumları ve olayları video olarak sosyal çevremizle paylaşabilme şansına sahip oluyoruz.

Uygulama üzerinden yayın başlatacağımız zaman takipçilerimize bildirim gönderiliyor. Bu bildirimler sayesinde tüm arkadaşlarımız canlı yayın yapma hazırlığı içerisinde olduğumuzu görebiliyor ve müsaitlik durumlarına göre yayına katılabiliyorlar.

Yayına katılamayacak olan kullanıcılar çekmiş olduğumuz videoları daha sonra izleyebilme şansına sahipler. Yayınlanan videoları belirli kullanıcılarla sınırlı tutabiliyoruz. Bu özellik sayesinde kişilere özel içerikler üretebilme şansına sahip oluyoruz. Ailemize, arkadaşlarımıza veya bizim için özel olan kişilere ayrı video içerikleri hazırlayabiliriz. Bunu yapmak için kilit butonuna tıklayıp yayın yapmak istediğimiz kişileri seçmek yeterli oluyor.

Yayınladığımız videolar ne kadar fazla ilgi çeker ve ne kadar fazla beğeni alırsa, 'en çok sevilenler' listesine girme şansımız da aynı ölçüde artıyor. Alacağımız beğenileri artırmak için yayınlarımızı Twitter profilimiz üzerinden takipçilerimizle de paylaşabiliriz.

Scope (Periscope)'un en güzel yanlarından bir tanesi de yayın esnasında izleyicilerle yayıncıların mesajlaşabilmesine imkan vermesi. Bu sayede izleyicilerin yayınımz hakkında düşündüklerini anında öğrenebiliyor ve aramızda keyifli bir sohbet ortamı oluşturabiliyoruz. Android kullanıcısı iseniz, Periscope Android indirmek için tıklayabilirsiniz.

Scope (Periscope) için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lisans:
Ücretsiz
Dil Desteği:
İngilizce
Geçen Hafta / Toplam:
28 / 31,635
İşletim Sistemi:
iPhone (OS)/iPad (OS)
Gereklilik:
iOS 8.1 ve üzeri
Üretici:
Twitter, Inc.

Sosyal Medya Popülerleri

 1. Facebook Mobil
  Facebook MobiliPhone ve iPad İçin Facebook Uygulaması
 2. Instagram
  InstagramiPhone, iPod Touch ve iPad İçin Fotoğraf Paylaşma Uygulaması
 3. Omegle
  OmegleiPhone ve iPad için Sohbet Uygulaması
 4. Playr
  PlayriPhone ve iPad için Oyun Geliştirme Uygulaması
 5. Azar
  AzariPhone ve iPad için Görüntülü Sohbet Uygulaması

Scope (Periscope) Eski Sürümleri