WinRAR

WinRAR

5.40 (Windows)
Editör Puanı: 5/5
5

143 Kullanıcı: 4.6/5

4.6
WinRAR
WinRAR
WinRAR
WinRAR
WinRAR

Popüler Dosya Sıkıştırma Programı

Can Çevrim Son güncelleme 11 ay önce

WinRAR dosyaların boyutlarını küçültmek ve dosyaları bölmek için kullanılan bir sıkıştırma programıdır.

Winrar, sıkıştırılmış dosya formatlarını açmak ve bilgisayarınız üzerinde yer alan dosyaları farklı formatlarda sıkıştırmak için kullanabileceğiniz, gelişmiş özelliklere sahip bir dosya sıkıştırma ve sıkıştırılmış dosya açma programıdır. Ücretini vererek satın alabileceğiniz programı, ücretsiz olarak full sürüm özelliklerine sahip bir şekilde kullanma şansına da sahip olmamız; Winrar'ın kullanıcılar arasında en çok tercih edilen dosya sıkıştırma programı olmasında büyük bir rol oynamaktadır.

Hem 32 Bit hem de 64 Bit desteği sunan programın aynı zamanda Türkçe dil desteğine de sahip olması, Türk kullanıcılar açısından oldukça önemlidir. RAR, ZIP, 7-Zip, ISO, CAB, ARJ, LZH, TAR, ACE, Gzip, UUE, BZIP2 ve daha birçok farklı arşiv dosyası uzantısı için destek sunan Winrar, sahip olduğu birçok gelişmiş özelliği sayesinde de piyasada yer alan birçok rakibine fark atmaktadır.

Winrar Nasıl İndirilir ve Kurulur?

Sizin için hazırlamış olduğumuz aşağıda yer alan "Winrar İndirme ve Kurulumu" videosu yardımıyla Winrar'ı nasıl sorunsuz bir şekilde bilgisayarınız üzerine indirebileceğinizi ve kurulum adımlarını nasıl tamamlayacağınızı görebilisiniz.

WinRAR Özellikleri ve İpuçları

Bir dosya sıkıştırma ve açma programından çok daha fazlası olan Winrar, kullanıcılarının .exe uzantılı sıkıştırılmış dosyalar hazırlamasına da olanak sağlıyor. Bu özelliği sayesinde herhangi bir üçüncü parti yazılıma ihtiyaç duymadan sıkıştırmış olduğunuz dosyaları kolayca açabilmenize olanak sağlıyor. Gelin Winrar'ın diğer özelliklerine de birlikte göz atalım.

 • WinRAR: Multithreading: Bu özellik sayesinde dosya açma ve sıkıştırma işlemleri çok daha hızlı gerçekleştiriliyor.
 • Bozuk Dosyaları Koruma: Bu seçenek sayesinde bozulmuş ya da eksik arşiv dosyalarını sonradan onarmak için saklayabilirsiniz.
 • Daha Hızlı Dosya Çıkarma: Arşiv dosyalarının üzerine sağ tıklayarak "Buraya çıkart" veya "Klasöre çıkart" seçenekleri yardımıyla arşiv dosyalarınızı çok daha hızlı bir şekilde açabilirsiniz.
 • Sıkıştırılmış Dosya Test Etme: Oluşturmuş olduğunuz arşiv dosyalarını "Test Et" seçeneğiyle sınayabilir ve verilerinizde herhangi bir sorun olup olmadığını denetleyebilirsiniz.
 • Bozuk Dosyaları Onarma: Açmak istediğiniz bir arşiv dosyası hata veriyorsa, "Bozuk dosyaları koru" seçeneği yardımıyla arşiv içerisinde yer alan sağlam dosyaları kurtarma şansına sahipsiniz.
 • Arşiv Dosyası İçerisinde Arama: Arama işlemlerinize arşiv dosyaları içerisinde yer alan sıkıştırılmış dosyaları da dahil edebilirsiniz.
 • Winrar Araçlar: Winrar altında yer alan araçlar sekmesi yardımıyla birçok faydalı araca kolayca ulaşabilirsiniz.
 • Virüs Taraması: Eğer kişisel güvenliğinize önem veriyorsanız, Winrar üzerinde yer alan otomatik virüs tarama özelliği sizi her türlü zararlı dosyaya karşı koruyacaktır.
 • Sıkıştırma Formatları Arasında Dönüştürme: Farklı arşiv uzantıları arasında hızlı ve kolayca dönüştürme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Büyük Dosyaları Bölme: Büyük arşiv dosyalarını isterseniz Winrar ile birden fazla farklı parçaya bölebilirsiniz.
 • Tema Desteği: Winrar üzerinde yer alan tema desteği sayesinde programın arayüzünü istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.
 • Arşiv Desteği: Arşive ekle komutu yardımıyla sıkıştırılmış dosyalarınız için ayrı arşiv dosyaları da hazırlayarak, olası bir dosya kaybında kolayca geri dönüş yapabilirsiniz.
 • Profil Desteği: Birden fazla kez aynı sıkıştırma yöntemini kullanacaksanız, bu işleme özel bir profil oluşturarak daha sonra da bu işlemi kolayca tekrarlayabilirsiniz.
 • Dosya Şifreleme: Hazırlamış olduğunuz tüm arşiv dosyalarını isterseniz şifre veya parola yardımıyla koruyabilirsiniz.

WinRAR Nasıl Kullanılır

Genel olarak sıkıştırılmış dosyaları açmak ve bilgisayarınız üzerinde yer alan dosyaları sıkıştırmak amacıyla kullandığınız Winrar'ın nasıl kullanıldığıyla ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, sizler için hazırlamış olduğumuz "Winrar Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?" blog yazımıza göz atabilirsiniz.

 • tugrul
  WinRAR 5.40 için tugrul dedi ki;

  uzun yıllardır winrar kullanıyordum ancak en son sürümlerinde ciddi sorunlar var..eski winrarlamış olduğum çok önemli dosyalarımı bozuk olarak lansediyor ve onları çıkartmıyor.. Winrardaki "Onar" da hiç b... yaramıyor..Winrar ücretli sürüme geçiş artsın diyemidir nedir iyice sapıttı..Artık kullanmıayacağım..şimdi çok önemli dosyalarımı çıkaramıyorum..lütfen bunu dikkate alın..

  Eksi Yönleri: artık eskisi gibi iyi değil..mevcut eski rarlanmış doyaları bozulmuş olarak gösteriyor ve çıkartmıyor..
 • mrforjest
  5
  - WinRAR 5.40 için dedi ki;

  WinRAR uzun süredir kullandığım bir uygulama ancak lisans durumu sebebi ile yine tamindir üzerinden 7zip programını alternatif ücretsiz olarak indirdim her ikiside güzel uygulama biri ücretli diğeri ücretsiz. 7zip uygulaması ile yüksek sıkıştırma ve bir çok dosya uzantılarınıda editleme ayrıcalığınada sahip olması'da,+ olarak görülebilir teşekkür'ler.Tamindir.com

  Artı Yönleri: Kullanımı kolay,arayüzü,görsel olması vb. Eksi Yönleri: Ücretsiz kullanımda limit,süre koyması
 • AzeOyun
  5
  - WinRAR 5.40 için dedi ki;

  cok ise yariyor ben sevdim ellerine saglikkkkk

 • emine kara
  3
  - WinRAR 5.40 için emine kara dedi ki;

  parola istiyor bunun için ne yapmam lazım?

 • Ziyaretçi
  5
  - WinRAR 5.40 için Ziyaretçi dedi ki;

  harika teşekürler tamindir harrikkka

WinRAR için Yorum yap ve Puan ver

Üye olmadan yorum gönderebilirsiniz.
Lütfen yorumlarınızda WinRAR crack, WinRAR serial, license key gibi bilgiler yazmayınız. Ayrıca Rapidshare, Hotfile, Fileserve, Wupload, Uploadstation ve Filesonic vb. dosya paylaşım sitelerinden bağlantı paylaşmayınız.
Lisans:
Deneme Sürümü
Dil Desteği:
Türkçe
Geçen Hafta / Toplam:
4,973 / 6,197,744
İşletim Sistemi:
Win8/Win7/Vista/WinXP/Win10/Win8.1
Üretici:
RarSoft

Dosya Sıkıştırıcılar Popülerleri

 1. WinRAR
  WinRARPopüler Dosya Sıkıştırma Programı
 2. 7-Zip
  7-ZipÜcretsiz Dosya Sıkıştırma Programı
 3. WinZip
  WinZipPopüler Dosya Sıkıştırma Programı
 4. DMG Extractor
  DMG ExtractorDMG Dosyası Açma
 5. PDF Compressor
  PDF CompressorPDF Dosyası Sıkıştırma Programı